Będziemy jeść opakowania?

Będziemy jeść opakowania?
Interesująca ciekawostka ze świata tworzywowo - opakowaniowego. Na uniwersytecie w Harvardzie wymyślane jest opakowanie, które po spożyciu zapakowanego w nim produktu także będzie można zjeść.

Wynikiem prac naukowców ma być specjalna butelka zbudowana z tworzywa nadającego się do spożycia. Po wypiciu napoju, zamiast wyrzucić opakowanie do kosza, również i ono zostanie poddane konsumpcji. Tłumaczenie badaczy idzie w stronę troski o gospodarkę odpadami. Skoro jest ich tak dużo, to trzeba robić wszystko, by ich ilość zmniejszać. Więc odpowiedzią ma być jedzenie opakowań.

Nowość zyskała nazwę WikiCells. Tworzywo - membrana składa się z biodegradowalnego polimeru oraz cząstek jedzenia. Swoją twardością przypomina skorupkę jajka. Wyprodukowane z niego butelki mają smakować dokładnie tak samo jak napój, który będzie się w nich znajdował. Jak do tej pory udało się stworzyć trzy wersje membran. Pierwszą o smaku pomarańczy na sok pomarańczowy, drugą o smaku gazpacho na sok pomidorowy oraz trzecią o smaku winogron na wino. Naukowcom marzy się oczywiście wprowadzenie WikiCells na rynek i do powszechnego zastosowania.

Koniec prac przewidziano na ostatnie miesiące tego roku.