Bioerg wszedł na NewConnect

Bioerg wszedł na NewConnect
Giełda podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect akcji spółki Bioerg.

Firma powstała z myślą o tworzeniu i wprowadzaniu na rynek innowacyjnych technologii w obszarze tworzyw biodegradowalnych i kompostowalnych, przede wszystkim w produkcji opakowań różnych zastosowań. Większościowym akcjonariuszem spółki pozostaje ERG S.A.

- Kilka tygodni temu w ramach prywatnej emisji wyemitowaliśmy milion akcji – informuje Maciej Błasiak, prezes spółki Bioerg. – Popyt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, inwestorzy chcieli kupić kilkanaście razy więcej akcji niż obejmował oferowany pakiet . To bardzo pozytywny sygnał, który umacnia nas w przekonaniu, że upublicznienie spółki to właściwa decyzja podjęta w odpowiednim czasie. Zaczynamy ten rok od realizacji intratnego kontraktu z największą w Polsce siecią hipermarketów budowlanych Castoramą, a według naszych założeń to dopiero pierwszy z planowanych kroków w zakresie rozwoju sprzedaży produktów Bioerg - podkreśla prezes Błasiak.

Na przełomie lat 2009 i 2010 Bioerg opracował i wdrożył do sprzedaży kilka grup opakowań w pełni kompostowalnych. W drugiej połowie 2010 r. zintensyfikowane zostały działania handlowe w celu rozpoczęcia sprzedaży opracowanych produktów na masową skalę.

Miesiąc temu Bioerg rozpoczął dostawy reklamówek do Castoramy. Reklamówki wyprodukowano w oparciu o najnowsze, opracowane przez BIOERG i certyfikowane przez europejską organizacje DIN CERTCO, technologie produkcji folii biodegradowalnych, gwarantujące pełną kompost owalność dostarczanych produktów.

Firma jest prekursorem produkcji opakowań z tworzyw biodegradowalnych w naszym kraju i pierwszą polską firmą, która otrzymała prestiżowy certyfikat spełniania europejskiej normy DIN EN 13432:2000, potwierdzającej pełną biodegradowalność i kompostowalność oferowanych produktów.

Czytaj więcej: Giełda 132

brak
 

Producent opakowań biodegradowalnych, torby reklamowe, worki na odpady

Polska