Biotworzywa na targach interpack 2011

Biotworzywa na targach interpack…
Znane jest już coraz więcej szczegółów odnośnie zbliżających się targów interpack 2011. Organizatorzy tej największej na świecie wystawy opakowaniowej po raz kolejny wiele miejsca poświęcą biotworzywom.

Biotworzywa staną się jednym z wiodących tematów specjalnej targowej wystawy o nazwie Innovationparc, która ma za zadanie odkrywanie najpopularniejszych i najbardziej rozwojowych trendów w sektorze opakowaniowym. - Biotworzywa to wspólnie ze szkłem, tworzywami sztucznymi, metalem, aluminium oraz papierem i tekturą najważniejszy materiał, z którego powstają współczesne opakowania. Rozwój rynku biotworzyw w ostatnich latach idzie bardzo mocno do przodu i koresponduje z naszymi staraniami, które zakładają, że w ramach Innovationparc należy poruszać takie zagadnienia i trendy, które staną się podstawą przemysłu w niedalekiej przyszłości - wyjaśnia Bernd Jablonowski, dyrektor targów interpack.

Po raz pierwszy biotworzywa na interpacku zaistniały w 2005 r. Wtedy na targach pojawiło się 20 firm, oferujących opakowania pochodzące z tego rodzaju materiału. Trzy lata temu, podczas ostatniej edycji interpacku, takich wystawców było już 40, i zajęli oni powierzchnię wystawienniczą cztery razy większą niż w 2005 r. Tym razem spodziewanych jest już blisko 100 oferentów, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia na polu biotworzyw i opakowań.