Borealis ma nowego prezesa

Borealis ma nowego prezesa Mark Garrett, dotychczasowy prezes koncernu Borealis, po ponad dziesięciu latach pracy zdecydował się odejść z firmy i rozpocząć nową ścieżkę kariery. Na początku lipca w fotelu prezesa zarządu zasiądzie Alfred Stern, o czym poinformowała dziś w swoim oświadczeniu Rada Nadzorcza Borealis.

Mark Garrett dołączył do firmy w 2007 roku. Jego kadencja to okres znaczącego rozwoju firmy, w trakcie którego zarówno wolumen sprzedaży jak i zysk netto firmy zwiększyły się trzykrotnie.

W ostatnich latach koncern zrealizował wiele znaczących projektów, jak np. Borouge 2 i Borouge 3, w wyniku których zdolność produkcyjna Borouge wzrosła z 600 tys. ton do 4,5 mln ton. Mieszczący się w Abu Dhabi koncern Borouge to podmiot powstały w 1998 r. w wyniku joint - venture między Borealisem i Abu Dhabi National Oil Company.

Alfred Stern, dotychczasowy wiceprezes odpowiedzialny za rozwój sektora poliolefinowego i innowacje, od 2016 roku rozwija strategię reorientacji firmy w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, koncentrując się na opracowywaniu rozwiązań mających na celu osiągnięcie wyższych wskaźników recyklingu. Nowy prezes zarządu jest związany z koncernem Borealis od 2008 roku.

Wcześniej pracował w E.I. Du Pont de Nemours, gdzie zajmował stanowiska kierownicze w dziedzinach: badań i rozwoju, sprzedaży i marketingu oraz zarządzania jakością. Dr Stern ukończył studia w zakresie materiałoznawstwa oraz studia magisterskie w zakresie inżynierii polimerów na Uniwersytecie Leoben w Austrii. Jest obywatelem Austrii, jest żonaty, posiada dwoje dzieci.

Alfred Stern

Alfred Stern rozpoczął pracę w Borealis w 2008 roku jako wiceszef działu Innovation & Technology. W lipcu 2012 r. został awansowany do zarządu Borealis.

JL
Źródło: Borealis