Brenntag może kupić Chemana

Brenntag może kupić Chemana…
Koncern Brenntag zamierza kupić wystawioną na sprzedaż firmę Cheman.

Decyzja o ewentualnej transakcji ma zapaść dopiero pod koniec pierwszego kwartału tego roku. Powód zainteresowania spółką zależną Ciechu: Brenntag chciałby zaistnieć w naszym kraju na rynku handlu sodą i w tym celu dąży do bardzo bliskiej współpracy z Ciechem. Po zakupie Chemana nastąpiłaby rozbudowa sieci dystrybucji jak i wzbogacenie portfolio dystrybuowanych produktów Brenntaga.

Cheman jest wiodącym polskim dystrybutorem surowców chemicznych. Operuje także w branży tworzyw sztucznych, posiadając w swojej ofercie m.in. polietylenu wysokiej i niskiej gęstości SABICA oraz węgierskiego TVK, polistyreny oraz modyfikatory do przetwórstwa PVC. Dostarcza swoje produkty ponad 2 tys. odbiorców. Mimo tego obecna sytuacja Chemana jest trudna. Firma w 2008 r. osiągnęła przychody na poziomie 102 mln zł i stratę netto 5,2 mln zł. Ponadto spółka w dalszym ciągu notowała ujemną marżę na sprzedaży netto, a jej kapitały własne są ujemne i wynoszą - 9 mln zł. Szansą na odbicie się od dna ma być nowy właściciel.

Czytaj więcej: Rynek 863

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw
 

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań o różnych zastosowaniach

Polska