Cezex z nową ofertą papierów

Cezex z nową ofertą papierów…
Firma Cezex poszerza swoją ofertę produktową. Spółka wprowadza na polski rynek nowe barwy papierów ozdobnych Stone oraz luksusowe papiery ozdobne Shade.

Jeśli chodzi o pierwszą nowość, to Cezex jako wieloletni dystrybutor kilku uznanych marek papierów ozdobnych niemieckiej papierni Gmund, uzupełnił właśnie portfolio produktowe papierów i tektur ozdobnych Stone o nowe barwy - granatową Sapphire Robust oraz amarantową Ruby Robust. Obydwie dostępne są w gramaturze 310g/mkw.

Papiery, których nazwy barw zostały poszerzone o słowo robust, wyróżniają się spośród pozostałych wyrobów Stone tym, że ich powierzchnię z obydwu stron uszlachetniono dodatkowo lakierem. Uzyskano w ten sposób efekt nierównomiernego połysku, co uwydatniło niezwykłą fakturę powierzchni tych wyrobów, wzorowaną na naturalnej powierzchni kamienia.

Kolekcja Stone


Wyroby Stone przydatne są do drukowania offsetowego, typograficznego, sitowego i termicznego pośredniego. Papiery o gramaturze 100g/mkw. można zadrukowywać w cyfrowych i biurowych drukarkach atramentowych i laserowych. Druki wykonane na Stone można dodatkowo uszlachetniać poprzez tłoczenie bezbarwne i z folią. Papiery i tektury Stone polecane są szczególnie na ekskluzywne okładki, oryginalne druki reklamowe, dyplomy, programy teatralne, albumy, artystyczne druki i inne zastosowania wymagające efektownego, eleganckiego wyglądu.

Jeśli chodzi natomiast o drugą nowość w ofercie Cezexu, czyli luksusowe papiery ozdobne z kolekcji Shade, to jest to najnowsza propozycja niemieckiej papierni Gmund.

Obejmuje ona niepowlekane wyroby papierowe imitujące starodawne, ręcznie wytwarzane papiery japońskie. Znajdują się wśród nich zarówno białe jak i barwione w masie papiery. Cechą charakterystyczną, wpływającą na ich atrakcyjny wygląd jest ciekawe, nierównomierne przezrocze, będące efektem miejscowo zgrupowanych w trakcie bardzo dokładnej produkcji włókien.

Dzięki temu uzyskuje się dodatkowy efekt nierównej powierzchni mimo, iż nie jest to papier tłoczony. Papiery Shade wyróżniają się także nierównomiernośnią barwy na powierzchni dającą wrażenie efektownego wzoru marmurkowego.

Wyroby papierowe Shade polecane są do drukowania offsetowego, typograficznego, sitowego, termicznego pośredniego. Druki wykonane na papierach Shade można dodatkowo uszlachetniać poprzez tłoczenie bezbarwne i z folią. Papiery o gramaturze 100g/mkw. przydatne są do zadrukowywania w cyfrowych i biurowych drukarkach atramentowych oraz laserowych. Wyroby Shade nadają się do artystycznych druków. Wykonane z nich koperty i papeterie, programy teatralne, zaproszenia, dyplomy a także wszelkiego rodzaju druki reklamowe będą wyróżniały się efektownym, ciekawym wyglądem.

Kolekcja Shade


Cezex jest największą w Polsce firmą działającą na rynku dystrybucji papieru i tworzyw sztucznych. Na jej portfolio składają się m.in. papiery ozdobne i materiały dla biur i poligrafii, w tym tworzywa sztuczne. Spółka posiada rozbudowaną sieć dystrybucji, a także 13 biur handlowych z magazynami lokalnymi oraz Salon Papierniczy w Warszawie. Swoją działalność Cezex prowadzi od blisko 20 lat. Rozwinął ją wyłącznie w oparciu o polski kapitał.

Czytaj więcej: Papier 43 Nowości 252