Chemia i ekologia w Toruniu

Chemia i ekologia w Toruniu Tegoroczne Forum Ekologiczne Branży Chemicznej było już 11. edycją konferencji, której naczelną ideą jest przedstawienie relacji między chemią a ekologią, a zwłaszcza omówienie najważniejszych problemów i wyzwań w tym zakresie. Podobnie jak w roku ubiegłym sesja odbywała się w toruńskim Hotelu Copernicus.

Tradycyjnie w czasie sesji uhonorowano firmy, które skutecznie wdrożyły Ramowy System Zarządzania Programu Responsible Care. Przedstawiciele spółki Orlen Eko poinformowali również o przyszłości polskiego Sekretariatu Programu Odpowiedzialność i Troska, który - w związku z przejęciem spółki Chemeko przez Orlen Eko - będzie od listopada umocowany w strukturach tej ostatniej spółki.

Anna Gietka, dyrektor zarządzający Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, zauważa, iż w tym roku do głównych tematów Forum należały kwestie związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR), bezpieczeństwem chemicznym oraz odpadami opakowaniowymi i ich recyklingiem. Omówione zostały również zagadnienia prawne związane z pozwoleniami zintegrowanymi oraz problemy polityki klimatycznej UE i jej wpływ na kondycję branży chemicznej.Forum Ekologiczne Branży Chemicznej zostało zorganizowane przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego oraz Sekretariat Programu Odpowiedzialność i Troska. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Gospodarki.

Czytaj więcej:
Ekologia 660
Wideo 168
Relacja 186