Chep Polska i Colian świętują 10-lecie współpracy

Chep Polska i Colian świętują…

Specjalistyczna firma w zakresie usług w obszarze łańcucha dostaw - Chep Polska - już od 10 lat wspiera aktywny rozwój grupy Colian. Zarządzając gospodarką paletową grupy, Chep Polska zwiększa efektywność oraz jakość całego łańcucha dostaw jednego z największych producentów słodyczy i napojów.  

Współpraca pomiędzy firmami nieustannie się rozwija. Obecnie udział palet CHEP w łańcuchu dostaw grupy Colian wynosi ok. 99%. Największy wzrost odnotowano w obszarze Last Mile Solutions (rozwiązań dla ostatniej mili), gdzie w samym 2019 r., pobrania półpalet i ćwierćpalet powiększyły się odpowiednio o 110 proc. i 80 proc. rok do roku. 

- Współpraca z Chep pozwoliła nam zoptymalizować procesy związane z załadunkiem i rozładunkiem palet w magazynach, jak również zapewniła gwarancję dostaw nośników oraz ich rzetelną ocenę jakościową. Dzięki temu możemy skupić się na kluczowych dla nas obszarach działalności i tym samym podnosić doskonałość operacyjną firmy - mówi Tomasz Kosik, prezes zarządu Colian.

Aktywna w obszarze trzech dywizji biznesowych - słodyczowym, napojowym i kulinarnym - firma Colian to wiodąca grupa kapitałowa, która nieustannie wzmacnia swoją pozycję rynkową. W ostatnim czasie grupa przejęła spółkę Elizabeth Shaw - brytyjskiego dostawcę luksusowych wyrobów czekoladowych - oraz irlandzką Lily O’Brien’s. Co ważne, zapowiada dalszy rozwój - zarówno organiczny, jak i poprzez akwizycje. Dynamiczny wzrost sprawił, że spółka nieustannie poszukuje nowych rozwiązań w obszarze logistyki i magazynowania, a integralną jej częścią stał się Colian Logistic oferujący usługi z zakresu transportu i spedycji oraz magazynowania. Dziś jest jednym z największych przewoźników, który w 2019 roku zrealizował 27 tys. transportów palet Chep na terenie całego kraju. W ramach swojej działalności firma prowadzi również pełny outsourcing w zakresie transportu, magazynowania i dystrybucji.

- Nasz model biznesowy odpowiada na potrzeby sektora FMCG, który charakteryzuje duża dynamika popytu. Pooling Chep gwarantuje bezpieczeństwo dostawy nośników zawsze wtedy i w takiej ilości, jaka jest w danej chwili wymagana -  mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, Country General Manager, Chep Polska i kraje bałtyckie. - Nasza europejska sieć liczy obecnie 240 lokalizacji, co pozwala nam szybko reagować na zmieniające się potrzeby klientów  i zarządzać dostawami z wielu lokalizacji - dodaje.

- Na wczesnym etapie naszej działalności związanej z transportem i logistyką, współpraca z Chep pomagała nam budować pozycję rynkową. Z jednej strony odbieraliśmy palety z rynku i dowoziliśmy je do centrów serwisowych, z drugiej realizowaliśmy dostawy palet do klientów Chep - mówi Daniel Nowicki, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju Colian. - To pozwoliło zoptymalizować system transportowy i wyeliminować puste przebiegi oraz znacznie zredukować koszty - dodaje.  

Żródło: Chep Polska

brak
 

Firma specjalizuje się w usługach wynajmu palet i kontenerów

Polska