DSM Engineering Plastics pokazał na K 2010 nowe tworzywo

DSM Engineering Plastics pokazał… Prezentacja możliwości nowego typu tworzywa Arnitel Eco byłą głównym punktem, na którym podczas targów K 2010 skupiał się koncern DSM Engineering Plastics.

Pokazany w Düsseldorfie Arnitel Eco to wysokowydajne tworzywo konstrukcyjne powstałe na bazie biologicznej. Arnitel Eco jest wysokowydajnym kopoliestrem termoplastycznym (TPC) uzyskiwanym w 20 – 50 proc. ze źródeł odnawialnych. Tym odnawialnym źródłem jest olej rzepakowy uzyskiwany na obszarach, na których rzepak nie konkuruje z innymi uprawami roślin spożywczych.

Arnitel Eco zaprojektowano do długotrwałej pracy w ekstremalnych warunkach, co czyni go odpowiednim do zastosowań w motoryzacji, zarówno dla części wewnętrznych samochodów jak i zewnętrznej obudowy. Może znajdować swoje zastosowanie również w aplikacjach sportowych, meblarstwie, elektronice konsumpcyjnej i pozyskiwaniu alternatywnych źródeł energii.

DSM Engineering Plastics pokazał na K 2010 nowe tworzywo


Arnitel Eco jest najmłodszym członkiem rodziny Arnitel. Kopoliestry Arnitel łączą w sobie wytrzymałość i właściwości przetwórcze charakterystyczne dla tworzyw konstrukcyjnych z wydajnością termoutwardzalnych elastomerów. Przedstawiony na targach materiał zachowuje się równie dobrze, jak kauczuki, a nawet przewyższa je w zastosowaniach zarezerwowanych dotychczas dla produktów konwencjonalnych.

- Jest oczywiste, że klienci potrzebują tworzyw konstrukcyjnych na bazie biologicznej, które łączą wydajność ze zmniejszeniem śladu węglowego. Analiza cyklu życia Arnitelu Eco wskazuje na zmniejszenie nawet o 50 proc. emisji gazów cieplarnianych w cyklu „od powstania do dostawy”, w stosunku do kopoliestrów termoplastycznych. Nasze wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu Arnitelu i nasza elastyczna baza wytwórcza umożliwiły nam wprowadzenie dzisiaj na rynek Arnitelu Eco – oceniał na K 2010 Francis Aussems, Project Manager działu biopoliestrów DSM Engineering Plastics.

Oprócz zmniejszonego śladu węglowego, Arnitel Eco wnosi wartość dodaną dzięki swojej unikalnej wydajności. Wykazuje wyjątkową odporność na promieniowanie UV i długotrwałe narażenia na wysoką temperaturę. Jak zapewniali przedstawicile koncernu, DSM Engineering Plastics będzie rozwijać grupę tworzyw w oparciu o szczególny potencjał Arnitelu Eco i z czasem wzbogacać ofertę zaspokajającą konkretne wymagania partnerów z różnych sektorów przemysłu.

Arnitel Eco jest dostępny w zakresie twardości od 40 do 70 jednostek w skali Shore D, zarówno w lepkości do przetwórstwa metodą wtrysku, jak i do wytłaczania.

Czytaj więcej:

Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®, poliamid EcoPaxx, poliestry Arnitel®, Arnite®, PPS Xytron

Polska