Dick Stolwijk - nowy wiceprezes Basell Orlen Polyolefins i prezes BOPS


Wido Waelputowi, kończącemu pracę w Polsce, nasz rynek poliolefin zawdzięcza wiele zmian. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat to m.in. z jego inicjatywy polski rynek tworzyw sztucznych przeszedł transformację, która w znacznej mierze wynikała z uruchomienia zakładów BOP w Płocku.

Pod jego kierownictwem zrealizowanych zostało też wiele przedsięwzięć, których zadaniem było przygotowanie przemysłu do optymalnego wykorzystania poliolefin. Do najważniejszych z nich należy kampania pre-marketingowa, dotycząca wprowadzenia na polski rynek polietylenu wysokiej gęstości Hostalen oraz polipropylenu w technologii Spheripol; racjonalizacja rynku dystrybucyjnego oraz optymalny i zindywidualizowany serwis w zakresie logistyki i obsługi klienta. Wido Waelput rozpoczął również akcję informacyjno-edukacyjną, dotyczącą konieczności inwestowania w zaawansowane technologie, które pozwolą polskiemu rynkowi tworzyw sztucznych pozostać liczącą się konkurencją na rynku europejskim.

- Bardzo cenię sobie doświadczenie menedżerskie, które zdobyłem w BOP i BOPS. Cieszę się również bardzo, że mogłem przyczynić się do rozwoju polskiego przemysłu tworzyw sztucznych, a w szczególności branży poliolefin" - ocenia Wido Waelput. - Praca w Polsce była dla mnie interesującym wyzwaniem, ale jednocześnie dała mi dużo satysfakcji, na którą oprócz sukcesów biznesowych składają się ludzie, z którymi pracowałem i możliwość poznania kraju o wielkim potencjale - przyznaje Wido Waelput.

Z dniem 7 marca 2008 Waelput przestaje również pełnić funkcję Prezesa Zarządu Fundacji PlasticsEurope Polska.

Pozostały skład Zarządu BOP, w skład którego wchodzą: Paul Augustowski, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny; Karol Marek Sęp, wiceprezes i dyrektor ds. produkcji oraz Jacek Podgórski, wiceprezes i dyrektor finansowy, nie ulega zmianie.

BOP jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN S.A., w której każdy z partnerów ma 50 proc. udziałów. Spółka posiada w Płocku światowej skali bliźniacze zakłady do produkcji polipropylenu i polietylenu. Basell Europe Holdings B.V. jest producentem i dystrybutorem polipropylenu i polietylenu. Stale udoskonala technologie produkcji. Jest liderem w ich opracowywaniu i rozwijaniu.

Czytaj więcej: Rynek 828 Ludzie i firmy 362