Dni Technologii 2019 firmy Kanitech

Prezentacje dotyczące problematyki systemów chłodzenia przedstawił Lorenzo Marinari, dyrektor sprzedaży firmy Frigel na Europę. Szczególnie, w zakresie centralnych systemów chłodzenia, skupiono się na pokazaniu szerokiego wachlarza rozwiązań jakie w swojej ofercie posiada firma Frigel i jak ważne pod kątem efektywności energetycznej jest dobranie odpowiedniej konfiguracji systemu do technologii przetwórstwa tworzyw stosowanej przez klienta, planami na przyszłość i przetwarzanymi materiałami. Przedstawiono również analizy dobitnie wskazujące, że przy obecnych cenach prądu w Polsce istotniejsze od samej ceny zakupu systemu chłodzenia są jego koszty utrzymania i zużycia energii. 

W drugim bloku firma Frigel przedstawiła pojęcie zsynchronizowanego chłodzenia, które będzie również omawiane podczas targów K w Dusseldorfie. Koncepcja ta skupia się na poprawie efektywności procesu przetwórstwa tworzyw poprzez optymalizację chłodzenia narzędzi.

Robert Tesar, dyrektor sprzedaży w firmie Vismec, omówił unikalne suszarki z obrotowym złożem molekularnym z serii DRYPLUS i DRYWELL. Tesar szczególnie podkreślił na jakie oszczędności w zużyciu energii elektrycznej pozwalają te urządzenia ze względu na swoją budowę. Wykazał również o ile niższe będą koszty eksploatacji takiej suszarki w porównaniu z klasyczną suszarką z podwójnym złożem. Omawiane były również różne konfiguracje podawania granulatów.

Paul Edmondson, dyrektor zarządzający firmy Maguire Europe, przedstawił nowy typoszereg suszarek próżniowych z serii ULTRA oraz całą gamę dozowników grawimetrycznych do tworzyw z serii WSB. Dozowniki grawmietryczne firmy Maguire cieszą się ogromnym uznaniem klientów na całym świecie, a sam producent jako firma, która wynalazła tego typu urządzenia posiada bogate doświadczenie w tej dziedzinie i może pochwalić się niebagatelną liczbą ponad 55 000 zainstalowanych urządzeń. Systemy te wpasowują się doskonale w obecne potrzeby rynkowe zakładające coraz większe wykorzystanie materiałów z recyklingu.

Z zakresu ponownego przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych omawiane były urządzenia z oferty firmy Tria, włoskiego producenta młynów do tworzyw sztucznych oraz firmy Plasmac, włoskiego producenta linii do regranulacji. Dzięki wprowadzeniu firmy Plasmac do oferty firmy Kanitech, polski dystrybutor posiada bardzo bogaty wachlarz rozwiązań w tym zakresie.

Dni Technologii 2019 Kanitech

Organizatorzy tegorocznych „Dni Technologii” nieco zmienili formułę eventu oferując uczestnikom konferencji możliwość wyboru najbardziej interesującego dla siebie tematu poprzez zwiększenie liczby prezentacji równoczesne prowadzenie ich na dwóch salach wykładowych. Na głównej sali konferencyjnej odbywały się wykłady dotyczące bardziej uniwersalnych tematów zaś na mniejszej sali były prowadzone prezentacje i warsztaty dla tych bardziej specjalistycznych tematów.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się panel zorganizowany przez firmę Cemas Elettra, włoskiego producenta urządzeń do zgrzewania. Prezentacje poświęcone były różnym technologiom zgrzewania uwzględniającym również demonstrację na żywo jednej z najnowszych technologii - zgrzewania InfraStake.

W tej samej sali odbyły się również sesje firmy ST Blowmoulding, włoskiego producenta maszyn do wytłaczania z rozdmuchem z głowicami akumulatorowymi oraz urządzeń do rozdmuchu 3D. Prezentacje skupiły się głównie na metodzie rozdmuchu 3D oraz nowej serii maszyn do produkcji wielowarstwowych opakowań o dużej pojemności typu "L-Ring Drum".

Dużym powodzeniem cieszył się również panel firmy Syncro omawiający możliwości modyfikacji poszczególnych komponentów linii do wytłaczania folii, dzięki którym klienci mogą za pomocą drobnych modyfikacją poprawić swoją wydajność, jakość i parametry produkowanej folii.

Dwudniowy event zakończył się wprowadzeniem do nowości jakie będą omawiane przez poszczególnych partnerów podczas targów K w październiku w Dusseldorfie.

Oczywiście plany firmy Kanitech wykraczają daleko poza horyzont ograniczony najbliższymi targami.

- Cały czas poszerzamy naszą ofertę produktową, w tym roku rozszerzyliśmy ja o dwie firmy, producenta urządzeń do recyklingu - Plasmac oraz firmę Syncro, specjalizującą się w produkcji urządzeń peryferyjnych do linii wytłaczania. Cały czas rozbudowujemy naszą sieć serwisu o zdalne punkty obsługi, mam osobiście kilka pomysłów jednak jest jeszcze za wcześnie aby o nich mówić - nieznacznie uchyla rąbka tajemnicy Michał Królik.

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe
 

Aktualizacja

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe, systemy do kontroli wydajności linii wytłaczania, urządzenia do rozładunku big-bagów i oktabin, mieszadła zewnętrzne

Polska
Cztelnik
Cztelnik

Wysłany: 2019-09-24 20:30:29

Artykuł jest wspaniały. Dużo wiedzy. Profesjonalizm. Pan M.K. prezes Kanitech wie co robi. Oby więcej Polska miała takich specjalistów. Gratulacje.