Dodatki do tworzyw firmy Symphony Environmental

Dodatki do tworzyw firmy Symphony… Brytyjska firma Symphony Environmental znana jest przede wszystkim jako światowy potentat na rynku dodatków do tworzyw powodujących proces oksybiodegradacji. Na temat procesu i oferowanych przez firmę dodatków d2w toczą się nieustające spory, które po wielokroć relacjonowaliśmy. W naszym materiale wideo Michael Laurier, dyrektor zarządzający firmy, po raz kolejny podkreśla, że wyroby zawierające dodatek d2w mogą być poddawane recyklingowi, a ataki na technologię oksybiodegradacji określa jako działania osób, które posiadają w tym interes.

Oferta firmy obejmuje jednak nie tylko dodatki oksybiodegradacji, lecz także szereg innych rozwiązań. Jednym z nich jest nowy dodatek d2p - substancja o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych. Stosowana może być przede wszystkim do opakowań żywności, rur, oraz przewodów wentylacyjnych, może także znaleźć zastosowanie w medycynie czy przemyśle.

Ciekawym rozwiązaniem proponowanym przez Symphony Environmental jest substancja d2t, która - dodana do tworzywa - stanowi unikalny ślad, pozwalający na odróżnienie produktów oryginalnych od falsyfikatów. To rozwiązanie jest wyjątkowo użyteczne w przypadku często podrabianych produktów markowych, jak np. tytoń czy perfumy, ale także znajduje zastosowanie jako ochrona produktów farmaceutycznych.

Więcej na temat rozwiązań proponowanych przez Symphony Environmental oraz o dyskusjach na temat tworzyw oksybiodegradowalnych opowiada Michael Laurier w naszym materiale wideo.


Czytaj więcej:
Targi 1280
Wideo 168

Tworzywa biodegradowalne / kompostowalne, biopochodne, dodatki biodegradowalne, dodatki antybakteryjne i antygrzybiczne, torby wielokrotnego użytku Applebag

Polska