Dopak z wtryskarkami ClassiX KraussMaffei

Dopak z wtryskarkami ClassiX… O nowej serii wtryskarek znajdujących się w ofercie firmy KraussMaffei poinformowała niedawno w Kielcach podczas targów Plastpol firma Dopak, będąca przedstawicielem KraussMaffei w naszym kraju.

KraussMaffei to sprawdzony, jeden z największych na świecie producentów wtryskarek. Nową serię maszyn ClassiX tworzą wtryskarki w technice dwupłytowej o sile zamykania od 35 do 130 ton.

- Modułowa płyta wtryskarek serii ClassiX stanowi bazę o elastyczności zastosowania przynoszącą maksymalne korzyści. Wypróbowana oraz przetestowana koncepcja techniki dwupłytowej redukuje długość jednostki zamykania, umożliwia łatwe usuwanie wyprasek wtryskowych, pozostawia swobodną przestrzeń dla różnych rozwiązań produkcyjnych. Dostępność z trzech stron, ułatwia odbiór oraz transport gotowych już elementów - tłumaczą przedstawiciele Dopak.

Dopak na targach Plastpol 2008

Przyznają też, że szeroka gama wyboru siły docisku oraz modyfikowalna jednostka wtrysku powodują, że wtryskarki serii ClassiX mogą być zaliczane do maszyn z możliwością indywidualnego dopasowywania do produkcji. Wysoka energooszczędność oraz modularna koncepcja napędu zapewnia wysoką sprawność maszyny. Co więcej do każdego punktu odbioru, dostarczany jest pod właściwym ciśnieniem olej w ilości odpowiadającym danym potrzebom. Rezultatem tego jest wysoka wydajność oraz niskie koszty. Maszyny posiadają mikroprocesorowe sterowanie MC5, programy kontrolne, które znaczne ułatwiają produkcję oraz posiadają wiele funkcji do wychwytywania i monitoringu danych technologicznych.

Jeśli chodzi o sterowanie MC5, to zmniejszono w nim liczbę przycisków na klawiaturze. Nowe formy przedstawiania umożliwiają zagęszczenie wizualizacji także przy rozszerzonym zakresie działania bez straty funkcjonalności. Wizualizacja MC5 wspierana jest przez zespoły stawiające do dyspozycji świat PC. I tak używane są różne elementy obsługi i wskaźniki, jak np. technika okienek, przewijanie pasków czy przyciski. Warto tez wiedzieć, że w sterowaniu MC5 wszystkie wartości osiągnięte podczas procesu zostają zapamiętane. Można je następnie wyświetlić lub wydrukować. Wartości rzeczywiste można również przedstawić w formie graficznej, tak aby łatwiej ocenić przebieg procesu. Analizy statystyczne każdej poszczególnej wartości rzeczywistej pomagają określić granice tolerancji, w których może odbywać się przebieg procesu bez zagrożenia obniżenia jakości produktu.

Czytaj więcej:
Nowości 335