Dow Chemical i Mitsui inwestują na rynku biopolimerów

Dow Chemical i Mitsui inwestują… Zapowiada się jeden z największych projektów na globalnym rynku biopolimerów. Koncerny Dow Chemical oraz Mitsui zawiązują porozumienie joint – venture.

Partnerstwo pomiędzy amerykańskim i japońskim przedsiębiorstwem będzie dotyczyć produkcji etanolu z trzciny cukrowej, który następnie będzie wykorzystywany do produkcji biopolimerów. Działalność odbywać będzie się w Santa Victoria w Brazylii.

Wybór miejsca nie dziwi, gdyż Kraj Kawy jest obecnie największym na świecie producentem i eksporterem etanolu z trzciny cukrowej. To istotne, gdyż w stosunku do obecnych cen benzyny etanol z trzciny cukrowej jest dość konkurencyjny; koszty produkcji etanolu z trzciny cukrowej to około połowa kosztów produkcji etanolu ze zboża lub kukurydzy. Sama produkcja etanolu podwoiła się w ostatnich pięciu latach, przy czym największy wzrost nastąpił w Brazylii i Stanach Zjednoczonych. Etanol z trzciny cukrowej jest obecnie głównym paliwem alternatywnym na świecie.

Biopolimery produkowane z surowca będą alternatywą dla tradycyjnych polimerów wykorzystywanych w przemyśle opakowaniowym w opakowaniach giętkich, a także w sektorze medycznym, higieny osobistej.

Pierwsza faza wspólnego projektu Dow Chemical oraz Mitsui rozpocznie się już w trzecim kwartale tego roku. Zdolności produkcyjne wspólnej fabryki zaplanowano na 240 tys. m3 etanolu w ciągu roku.

Czytaj więcej: