Dwie premiery Negri Bossi na targach K 2016

Dwie premiery Negri Bossi…
Podczas targów K 2016 firma Negri Bossi zaprezentowała dwa nowe rozwiązania w swojej ofercie maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Pierwszą nowością była elektryczna wtryskarka z nowej serii Ele, opracowana z myślą o rynku opakowaniowym i medycznym. Wtryskarki Ele dostępne są w rozmiarach o siłach zwarcia od 50 do 350 ton. W maszynach zastosowano m.in. nowy układ zamykania Smart Flex 2, opracowany specjalnie z myślą o napędzie elektrycznym. Urządzenia wyposażone są także w nowy panel sterowania Multi Touch z takimi funkcjami, jak zdalne sterowanie czy nawigacja za pomocą gestów.

Ponadto podczas targów zaprezentowana zostały także dwie jednostki, w których wykorzystano najnowszą ideę X-Concept. Platforma X-CONCEPT reprezentowała rewolucyjną koncepcje wtryskarki o siłę zwarcia ok. 800 ton, zajmującej powierzchnię jak maszyna o sile zwarcia ok. 600 ton , a przy tym zapewniając parametry układu zamykania m.in. skok otwarcia jak wtryskarka ok. 1000 ton siły zwarcia. Jej istotą jest możliwość uzyskania osiągów w zakresie szybkości, niezawodności oraz zużycia energii jak w tradycyjnym układzie kolanowo-dźwigniowym w połączeniu z zaletami wtryskarek dwupłytowych, którymi są niewielkie gabaryty i czystość. W maszynach zastosowano także zupełnie nową jednostkę wtryskową, zaprojektowaną w oparciu o technologię serwo. X-Concept, wykorzystując właściwości serwonapędów oraz pomp o stałej wydajności, pozwala uzyskać bardzo szeroką charakterystykę procesową.

O zaletach nowych rozwiązań w ofercie Negri Bossi opowiada w naszym materiale wideo Craig Ward, CEO firmy.
Czytaj więcej: Wtryskarki 549

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku
 

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: wtryskarki, peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, systemy do wtrysku ciekłego silikonu, układy plastyfikujące, tworzywa sztuczne i dodatki, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis

Polska, 03-885 Warszawa, Księcia Ziemowita 53


Reportaże

Forum

Karol83

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-02-28

Alphaplast

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-02-16

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01