Drukuj

Dwie premiery Negri Bossi na targach K 2016

Dwie premiery Negri Bossi na targach K 2016
Podczas targów K 2016 firma Negri Bossi zaprezentowała dwa nowe rozwiązania w swojej ofercie maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Pierwszą nowością była elektryczna wtryskarka z nowej serii Ele, opracowana z myślą o rynku opakowaniowym i medycznym. Wtryskarki Ele dostępne są w rozmiarach o siłach zwarcia od 50 do 350 ton. W maszynach zastosowano m.in. nowy układ zamykania Smart Flex 2, opracowany specjalnie z myślą o napędzie elektrycznym. Urządzenia wyposażone są także w nowy panel sterowania Multi Touch z takimi funkcjami, jak zdalne sterowanie czy nawigacja za pomocą gestów.

Ponadto podczas targów zaprezentowana zostały także dwie jednostki, w których wykorzystano najnowszą ideę X-Concept. Platforma X-CONCEPT reprezentowała rewolucyjną koncepcje wtryskarki o siłę zwarcia ok. 800 ton, zajmującej powierzchnię jak maszyna o sile zwarcia ok. 600 ton , a przy tym zapewniając parametry układu zamykania m.in. skok otwarcia jak wtryskarka ok. 1000 ton siły zwarcia. Jej istotą jest możliwość uzyskania osiągów w zakresie szybkości, niezawodności oraz zużycia energii jak w tradycyjnym układzie kolanowo-dźwigniowym w połączeniu z zaletami wtryskarek dwupłytowych, którymi są niewielkie gabaryty i czystość. W maszynach zastosowano także zupełnie nową jednostkę wtryskową, zaprojektowaną w oparciu o technologię serwo. X-Concept, wykorzystując właściwości serwonapędów oraz pomp o stałej wydajności, pozwala uzyskać bardzo szeroką charakterystykę procesową.

O zaletach nowych rozwiązań w ofercie Negri Bossi opowiada w naszym materiale wideo Craig Ward, CEO firmy.
Czytaj więcej: Wtryskarki 403

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty
Biznes Plus

NTQ s.c.

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: wtryskarki, peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, systemy do wtrysku ciekłego silikonu, układy plastyfikujące, tworzywa sztuczne i dodatki, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis