Dziś odbędzie się pogrzeb rektora Politechniki Gdańskiej prof. Jacka Namieśnika

Dziś odbędzie się pogrzeb…

Dziś odbędzie się w Gdańsku pogrzeb zmarłego nagle w niedzielę w wieku 69 lat, rektora Politechniki Gdańskiej, prof. Jacka Namieśnika - specjalisty od chemii analitycznej i chemii środowiska. Urna z prochami zmarłego zostanie pochowana na gdańskim cmentarzu Srebrzysko.

Szczegóły dotyczące przebiegu uroczystości pogrzebowych przekazało biuro prasowe Politechniki Gdańskiej. O godzinie 9.30 rozpoczęło się otwarte posiedzenie senatu uczelni poświęcone pamięci Rektora. O godz. 12.15 w bazylice archikatedralnej Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie odprawiona zostanie żałobna msza św., którą będzie koncelebrować metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Po mszy urna z prochami prof. Jacka Namieśnika zostanie przewieziona na Cmentarz Srebrzysko. Kondukt żałobny spod bramy głównej ruszy o godz. 14.

Profesor Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, zmarł 14 kwietnia 2019 roku w swoim domu w Gdańsku. Przyczyną jego śmierci były prawdopodobnie problemy związane z sercem. Miał 69 lat.

Prof. Jacek Namieśnik był wybitnym specjalistą z zakresu chemii analitycznej i chemii środowiska. Był też autorem (lub współautorem) ok. 1 tys. prac opublikowanych w czasopismach naukowych. Profesor miał też w dorobku 10 przyznanych patentów, w tym jeden europejski. Profesor Namieśnik został wybrany na rektora Politechniki Gdańskiej w marcu 2016 r., a funkcję tę zaczął sprawować 1 września 2016 r. i miał ją pełnić do 2020 r.

Jacek Leszczyński

Foto: Politechnika Gdańska