Form-Plast chce na giełdę

Działająca w branży tworzyw sztucznych firma Form-Plast wpierw, kilka tygodni temu, przekształciła się w spółkę akcyjną, a teraz chce wejść na warszawską GPW. Z oferty publicznej planuje pozyskać blisko 30 mln zł. Debiut planowany jest na drugą połowę tego roku.

Bydgoski Form - Plast specjalizuje się w wytwarzaniu dużych form o wadze do 15 ton oraz produkcji detali ważących od 5.000 g do 12.000 g pokrytych lakierniczą warstwą ozdobną. Detale wytwarzane są metodą wtrysku. Tym samym więc produkcja, odbywająca się w parku maszynowym wyposażonym w 50 wtryskarek CNC o sile zamykania formy od 50-2500 ton, jest bardzo zaawansowana.

50 proc. produkcji firmy kierowana jest na potrzeby branży samochodowej, 47 proc. trafia natomiast do branży elektronicznej. Jeśli chodzi o rodzaj produkcji to spółka w 85 proc. wykonuje detale z tworzyw sztucznych, a w 15 proc. formy wtryskowe. Jej klientami są zarówno bezpośredni producenci przemysłu samochodowego, elektronicznego, jak również ich dostawcy pierwszego i drugiego poziomu. Do największych odbiorców należą takie koncerny jak Volvo (na rynku szwedzkim, belgijskim, brazylijskim, amerykańskim oraz francuskim), a także dostawcy, czyli Delphi, Lear, Visteon, Siemens. Wśród pozostałych klientów Form-Plast są również takie znane firmy jak Sharp, Thule, Tensho.

Wczoraj władze firmy poinformowały o planach związanych z emisją publiczną. Firma chce pozyskać z giełdy ok. 30 mln zł. na budowę i wyposażenie nowej hali produkcyjnej o powierzchni 6,5 tys. mkw.

Form-Plast szansę na dalszy rozwój widzi w coraz większym potencjale, otwierającym się przed sektorem telewizyjnym. W przyszłym roku ma powstać w naszym kraju 38 mln telewizorów płaskich, co będzie stanowić ok. 80 proc. produkcji w Europie. To duża szansa dla takich przedsiębiorstw jak Form-Plast.

W 2006 r. przychody spółki ze sprzedaży wyniosły 27,5 mln zł, a zysk netto 1 mln zł. Rok później Form-Plast wypracował 2,6 mln zł zysku netto przy przychodach w wysokości 37,6 mln zł. W tym roku przychody firmy wzrosną najpewniej do 70 mln zł. Pierwszy kwartał 2008 r. został bowiem zamknięty kwotą 20 mln zł przychodów, głównie właśnie na skutek rozwoju przemysłu telewizyjnego.

Czytaj więcej: Giełda 132

brak
 

Wytwarzanie detali metodą wtrysku, projektowanie i konstruowanie form wtryskowych

Polska


Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże