Gabriel-Chemie na włoskim rynku masterbaczy

Gabriel-Chemie na włoskim… Austriacka spółka rodzinna Gabriel-Chemie kontynuuje ekspansję na południu Europy. Po utworzeniu firmy Gabriel-Chemie Ibérica w grudniu ub.r., spółka przejęła właśnie włoską firmę TE.MA. s.r.l., co oznacza nowy etap rozwoju działalności biznesowej w tym kraju. Po przejęciu zlokalizowana w miejscowości Fara Gera d'Adda (prowincja Bergamo) firma TE.MA. s.r.l. zmieniła nazwę na Gabriel-Chemie Italia s.r.l. i w pełni należy do austriackiej spółki matki. Na jej czele pozostał wieloletni dyrektor operacyjny, dr Afro Palla. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Głównym obszarem działalności włoskiej spółki jest produkcja barwników, dodatków i masterbaczy oraz kompoundów technicznych. Ponadto firma specjalizuje się w produkcji wyrobów ognioodpornych i siedzeń stadionowych. Przedsiębiorstwo posiada również nowoczesne laboratorium badawcze.

- Obie firmy doskonale do siebie pasują - mówi Elisabeth Sommer z firmy Gabriel-Chemie. - Wyznajemy podobną filozofię w zakresie silnej orientacji na potrzeby klientów oraz wysokiego poziomu rozwiązań skomplikowanych zagadnień technicznych.

Włochy to trzeci największy europejski rynek materiałów termoplastycznych. Roczne zapotrzebowanie na masterbacze w tym kraju wynosi 120 tys. ton i według szacunków do 2019 roku wzrośnie o 8 proc. do poziomu 130 tys. ton.

Czytaj więcej:
Barwniki 108