Gabriel-Chemie wprowadza nową gamę produktów MaxiBlue i MaxiLoop

Gabriel-Chemie wprowadza nową…

Od 1970 roku firma Gabriel-Chemie produkuje swoją znaną, wysokiej jakości przedmieszkę pod marką "Maxithen". Należą do nich głównie produkty oparte na kopalnych poliolefinach jako nośnikach polimerów. Firma wprowadza teraz swoją nową gamę produktów jako dodatek do "Maxithen".

Nowa linia produktów MaxiBlue składa się głównie z polimerów odnawialnych, biogenicznych lub pochodzących z recyklingu chemicznego. Obejmuje ona również dodatki barwiące na bazie roślin (kolory naturalne).

maxiblue-2

Nowa linia produktów MaxiLoop to przede wszystkim recykling i gospodarka w obiegu zamkniętym. Wśród nich znajdują się produkty oparte na materiale regenerowanym oraz produkty wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym.

maxiloop-1

- Dzięki nowym liniom produktów odpowiadamy na życzenia naszych klientów i producentów marek, którzy coraz bardziej koncentrują się na śladzie CO2 swoich produktów i opakowań. Dzięki MaxiBlue i MaxiLoop oferujemy liczne, poważne alternatywy bez konieczności rezygnowania z funkcjonalności oraz wyglądu i stylu - mówi Stefanie Sommer, dyrektor ds. strategii i zrównoważonego rozwoju.

Wprowadzenie nowej gamy produktów jeszcze bardziej podkreśla i rozszerza strategię zrównoważonego rozwoju firmy Gabriel-Chemie i oferuje klientom przyjazną dla klimatu alternatywę dla produktów kopalnych.

Reportaże

Forum