Gizmo - urządzenie ciśnieniowe wbudowane w zamknięcie pojemnika

Gizmo - urządzenie ciśnieniowe… Jednym z setek innowacyjnych rozwiązań dla branży opakowaniowej, które zostaną zaprezentowane podczas rozpoczynających się już w czwartek w niemieckim Düsseldorfie targów interpack będzie system Gizmo, opracowany przez brytyjską firmę o tej samej nazwie.

Gizmo jest opatentowanym urządzeniem ciśnieniowym wbudowanym w zamknięcie pojemnika. Działa w ten sposób, że natychmiast w chwili użycia lub konsumpcji produktu wypuszcza i miesza aktywne składniki. W tym celu wystarczy po prostu odkręcić nakrętkę, aby ciśnienie w komorze wypchnęło strumień dodatku do produktu podstawowego, powodując szybkie zmieszanie składników. W ten sposób można uzyskać m.in. zmianę koloru.

Nowe zamknięcie gwarantuje wiele zalet, które podnoszą wartość produktu i oferują szerokie możliwości marketingowe. Należy do nich m.in. świeżość -
składniki mieszane są dopiero tuż przed użyciem lub konsumpcją. Urządzenie zapewnia też precyzyjne dozowanie dodawanego składnika, ochronę produktu oraz dłuższy okres trwałości. Aktywne składniki są całkowicie chronione przed działaniem promieni UV i tlenu.

Gizmo

Warto wiedzieć, że Gizmo umożliwia producentom takie pakowanie aktywnych składników, które otwiera szereg nowych możliwości rozwoju produktów.

Na system, o którym mowa składa się miniaturowa komora ciśnieniowa formowana wtryskowo, którą można stosować z różnymi rodzajami zamknięć. Komora jest dostosowywana do przechowywania dokładnie wymaganych ilości
barwników, aromatów, witamin, minerałów, ziół lub koncentratów. Gizmo znajdzie z pewnością zastosowanie w branży napojów, nabiału, farmaceutyków, żywności, produktów alkoholowych, środków higieny osobistej.

Targi interpack 2008, na których pokazane zostanie Gizmo odbędą się w dniach 24 - 30 kwietnia. Uczestniczył w nich będzie serwis Plastech.pl.