Grupa Bosch und Siemens przejmuje spółkę Zelmer

Grupa Bosch und Siemens przejmuje…
Nowym właścicielem Zelmera została firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, spółka zależna koncernu BSH Bosch und Siemens Hausgerate GmbH. Spółka poinformowała o kupieniu w wezwaniu 14,8 mln akcji Zelmera w kwocie 40 zł za sztukę, co stanowi 90 proc. wszystkich akcji. Spółka zamierza skupić pozostałe 2 proc. akcji i wycofać spółkę z giełdy.

Według zapewnień BSH Zelmer będzie wciąż produkował pod własną marką, a w bieżącej działalności zakładu i sytuacji pracowników nic się nie zmieni: - Zmiana właściciela Zelmera nie będzie miała bezpośredniego wpływu na bieżącą działalność, strukturę i plany dotyczące zakładów BSH w Łodzi i innych miejscach, gdzie dziś funkcjonują fabryki koncernu - poinformowała firma w komunikacie.

- BSH postrzega rynek drobnego AGD jako potencjalne źródło dalszego dynamicznego wzrostu, co czyni go kluczowym dla nas obszarem - powiedział Ralf Fuchs, dyrektor wykonawczy w BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH.

Zelmer jest liderem na rynku AGD w Polsce. W ubiegłym roku sprzedaż firmy osiągnęła wysokość 737 mln złotych. Spółka zatrudnia obecnie ok. 1,4 tys. pracowników.

Grupa Bosch und Siemens, nabywca Zelmera, jest europejskim liderem w branży urządzeń gospodarstwa domowego oraz liczącą się marką wśród światowych producentów AGD.

Czytaj więcej: Przejęcia 230 Rynek 865 AGD 8


jerry m
jerry m

Wysłany: 2013-03-25 16:16:57

Guzik prawda. W ostatnich latach jakość produktów powyższych firm znacznuie sie pogorszyła. To mi wisi, która jak się będzie nazywac. Nie kupię żadnej.

dorka
dorka
*.8.82.161

Wysłany: 2013-03-26 09:41:23

A ja mam krajalnicę Zelmera, odkurzacz Zelmera i są świetne. Ale niestety mam też blender Boscha, zmywarkę Boscha i są do bani:(