Haitian wprowadza do Europy nowe wtryskarki

Haitian wprowadza do Europy… Haitian Europe wprowadza na europejski rynek ulepszoną serię wtryskarek HTFW o sile zwarcia od 60 do 4000 ton. Maszyny będą tańsze od konkurencyjnych, produkowanych w Europie o 30 proc. To początek ofensywy marki Haitian, która zapewne obejmie także nasz kraj.

Seria HTFW została ulepszona, by odpowiadać wysokim europejskim wymaganiom, zwłaszcza w kontekście designu, przetwórstwa i solidności wykonania. Maszyny będą oferowane w trzech grupach: Basic, Universal i Premium. Pomiędzy sobą będą się różnić ceną i wyposażeniem.

Każdy model będzie wyposażony w dwie jednostki wtrysku, aby spełnić wymagania różnych segmentów rynku wtrysku. Systemy elektryczne, elektroniczne, hydrauliczne i składniki napędu w maszynach zostały wyprodukowane i ustawione w Europie.

Haitian twierdzi, iż jest obecnie największym producentem wtryskarek w skali globu. Według informacji przedstawianych przez firmę, w 2005 r. miała ona 28 proc. udział w całym rynku wtryskarek w Chinach oraz 60 proc. udział w rynku maszyn powyżej 500 ton siły zwarcia. Ponadto Haitian Europe twierdzi, iż w ubiegłym roku sprzedało na naszym kontynencie 1,1 tys. wtryskarek, co daje 10 proc. w ogólnoeuropejskim rynku maszyn.

W Polsce od 1999 r. wyłącznym przedstawicielem Haitian jest firma Dospel Plastics. Szacuje się, że obecnie w całym kraju pracuje już ponad 250 wtryskarek Haitian.

Czytaj więcej:
Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81

Reportaże

Forum