Hiszpańska firma z branży tworzyw sztucznych inwestuje w Polsce

Hiszpańska firma z branży… Zakład produkujący wyroby z tworzyw sztucznych stanie niebawem na terenie Kostrzyńsko- Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wybuduje go hiszpańska firma Algontec. Wartość inwestycji, to 6,4 mln euro.

Algontec, która zawiązuje już polską część spółki Algontec – Polska sp. z.o.o, będzie wytwarzać w Goleniowie, leżącym na obszarze KSSSE, wyroby z tworzyw sztucznych - plastikowe części dla przemysłu motoryzacyjnego. Pozwolenie na inwestycję otrzymała w drugiej połowie czerwca. W Polsce będą produkowane m.in. elementy maski silnika, a także elementy obudowy pojazdów, akcesoria do zderzaków, łopatki hamujące, zbiorniki.

Produkcja będzie się odbywać z zastosowaniem technologii wtrysku z wydmuchem tzw. blow moulding, która jest używana do produkcji przewodów klimatyzacyjnych. Polega ona na zamknięciu formy na bąblu rozgrzanej masy polietylenowej i następnie napompowaniu powstałego bąbla sprężonym powietrzem, które "rozdmuchuje" polietylen po wewnętrznych ścianach formy. Forma jest następnie intensywnie chłodzona cieczą.


Głównymi odbiorcami produktów Algontec - Polska będą bezpośredni producenci samochodów oraz dostawcy motoryzacyjni m.in. takie koncerny jak: Faurecia, Opel, Daf Trucks i Kautex. Spółka ma już zakontraktowane dostawy na 90 proc. wyrobów, które powstaną w naszym kraju.

Hiszpanie deklarują utworzenie co najmniej 42 nowych miejsc pracy. Wartość ich nakładów inwestycyjnych ma przekroczyć 6,4 mln. euro.

Czytaj więcej: