Horizon Therapeutics plc rozszerza partnerstwo z Medidata

Horizon Therapeutics plc rozszerza…

Należąca do Dassault Systèmes spółka Medidata, światowy lider w tworzeniu kompleksowych rozwiązań wspierających procesy kliniczne, ogłosiła rozszerzenie partnerstwa z firmą Horizon Therapeutics plc. Z dostawcy jednej technologii w 2017 r. Medidata stanie się dostawcą całej gamy rozwiązań na potrzeby prób klinicznych prowadzonych przez Horizon w takich dziedzinach medycyny, jak okulistyka, reumatologia i nefrologia.

- Niezwykle cieszymy się z możliwości współpracy z firmą Horizon w roli kluczowego partnera oraz wspierania jej w realizacji ambitnych celów związanych z rozwojem medycyny i doskonaleniem metod leczenia dla dobra pacjentów - mówi Tarek Sherif, współzałożyciel i dyrektor generalny Medidata. - Celem Medidata jest usprawnienie procesów Horizon poprzez zastosowanie zaawansowanych narzędzi analitycznych i innowacyjnych technologii. Dzięki naszym rozwiązaniom możliwa będzie realizacja wizji firmy w kontekście poprawy wydajności i skrócenia czasu trwania badań.

Firma Horizon uzyska dostęp do szerokiej gamy rozwiązań dla prób klinicznych dzięki najpopularniejszej w branży platformie Medidata Rave Clinical CloudTM, która pozwala skrócić czas badań dzięki aplikacjom umożliwiającym m.in. rejestrowanie danych i zarządzanie nimi oraz planowanie prób klinicznych i ich organizację. Dodatkowo firma Horizon wykorzysta produkt Medidata o nazwie Intelligent Trials, który dzięki sztucznej inteligencji oraz zaawansowanym narzędziom analitycznym oferuje podgląd wskaźników efektywności w czasie rzeczywistym oraz modele predykcyjne i funkcje prognostyczne dla skuteczniejszego planowania prób klinicznych i ich realizacji. Oprogramowanie Intelligent Trials należącej do Medidata firmy Acorn AI, specjalizującej się w rozwiązaniach do obsługi danych i narzędziach analitycznych, powstało przy wykorzystaniu rozległych zbiorów danych dotyczących ponad 22 tysięcy prób przeprowadzonych na ponad sześciu milionach pacjentów.

- Technologie Medidata pozwoliły nam stworzyć bardziej efektywne, łatwiejsze w zarządzaniu i ekonomiczne procesy związane z próbami klinicznymi, co miało bezpośredni wpływ na naszą decyzję o rozszerzeniu współpracy - mówi Karin Rosén, dr nauk medycznych i wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju oraz dyrektor ds. naukowych w firmie Horizon. - W miarę wzrostu naszych potrzeb platforma Medidata zapewnia niezbędną do rozwoju naszej firmy elastyczność i sprawność w zakresie skalowania i rozwoju.


Czytaj więcej:
Medycyna 172

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska