Hurmak na targach Plast 2018

Hurmak na targach Plast 2018 Podczas tegorocznych targów Plast 2018, które odbywały się pod koniec maja w Mediolanie, Hurmak - turecki producent wtryskarek zaprezentował dwupłytową wtryskarkę o sile zwarcia 200 ton - Zenith 200. W trakcie wystawy zwiedzający mogli obserwować na żywo proces produkcji czterolitrowych wiader IML o wadze 100 gram w całkowitym czasie cyklu 11, 7 sekundy.

- Aplikacja, którą pokazujemy to opakowanie wyprodukowane w technologii IML (In-Mould Labels). Prezentowana maszyna została specjalnie przystosowana do szybkich wtrysków a jej wzmocniona rama i podniesiona o dwie tony waga pozwalają na stabilne i szybkie ruchy. Czas suchego cyklu, który osiąga wtryskarka to 2,4 sekundy - powiedział nam Jakub Mączka, prezes Hurmak Polska.

Wtryskarka wyposażona została w akumulatory azotowe i serwonapęd hybrydowy układu uplastyczniającego. Zastosowane w urządzeniu napędy pochodzą od firmy Baumiller, pompy hydrauliczne od Marzocchi, zaś węże i zawory hydrauliczne dostarczyły firmy Masterflex oraz Atos.

Wtryskarki dwupłytowe z serii Zenith to innowacyjne maszyny z dwupłytowym układem zamykania. Seria obejmuje siedem różnych modeli z siłą zamykania od 200 do 1000 ton. Maszyny Zenith zapewniają sztywne i zrównoważone zamykanie bez układu kolanowego, dzięki czemu są w stanie sprostać zadaniom o wiele większym, niż sugerowałby to ich stosunkowo niewielki rozmiar.

To kolejny z pomysłów na uatrakcyjnienie oferty Hurmak prezentowanej na targach branżowych. Warto przypomnieć, że podczas tegorocznych targów Plastpol w Kielcach koncern produkował wieszaki ubraniowe z tworzywa Bioplast 2189 niemieckiej firmy Biotec. Bioplast GS 2189 to materiał termoplastyczny bez plastyfikatorów o dużym udziale surowców pochodzenia roślinnego. Udział węgla pochodzenia biogennego osiąga 69%. Tworzywo to charakteryzuje się doskonałą trwałością, łatwo jednak ulega rozkładowi w warunkach kompostowania przemysłowego.


JL

Reportaże

Forum