Husky wprowadza kolejną generację systemów Index

Husky wprowadza kolejną generację…
Debiut najnowszego systemu Index do produkcji perform PET odbędzie się podczas targów NPE. Czas cyklu dla nowego systemu będzie podobny lub krótszy w porównaniu do poprzedniej generacji Index, natomiast cena maszyny będzie zredukowana w związku z wykorzystaniem dwóch zestawów trzpieni formy zamiast czterech.

IndexWyeliminowanie dwóch zestawów trzpieni formy stało się możliwe dzięki najnowszemu urządzeniu chłodzącemu preformy zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Zewnętrzne powierzchnie preform są chłodzone w ciągu czterech cykli maszyny przy wykorzystaniu tulei chłodzonych wodą. Najnowszy system CoolJet wykorzystujący dmuchawę zamiast kosztownego sprężonego powietrza chłodzi wewnętrzną powierzchnię preformy i obszar punktu wtrysku. Dodatkowo preformy są prezekazywane z formy do urządzenia chłodzącego w czasie gdy wtryskiwany jest kolejny zestaw preform - cykl maszyny jest niezależny od czasu przekazywania preform.

Najnowszy system Index oferuje najkrótsze czasy cyklu na świecie, zużywa mniej energii i produkuje preformy najwyższej jakości o bardziej stałych paramertach. Na targach NPE jest pokazywana 600-tonowa maszyna ze 144-gniazdową formą - jest to maszyna o największej wydajności ze wszystkich maszyn dotąd zbudowanych na świecie.

Kompletna linia nowych maszyn będzie wprowadzona na rynek w ciągu 12 miesięcy. Znajdą się w niej modele 125-, 300- i 600-tonowe mogace pracować z formami od sześciu do 144 gniazd.