Hydrapres na targach Plastpol z nowym logo i peryferiami

Hydrapres na targach Plastpol…
Całkiem sporą kolekcją medali i wyróżnień przywiezionych z kieleckich targów Plastpol może się pochwalić firma Hydrapres. Być może tegoroczne targi będą dla niej okazją do powiększenia tych trofeów.

Firma Hydrapres wraca na targi Plastpol z nowym logo. Stare było szczęśliwe, bo gdy obowiązywało, firma jeszcze pod dawną nazwą Hydrapress, była nagradzana na Plastpolu wieloma trofeami. Teraz wraz ze zmianą nazwy firmy logo zostało zastąpione. To, czy nowe okaże się równie szczęśliwe będzie wiadomo już niebawem.

- Nasza przygoda z targami Plastpol rozpoczęła się ponad 10 lat temu. Jeszcze jako Hydrapress uczestniczyliśmy w pierwszych edycjach tej jednej z największych imprez targowych Europy Środkowo-Wschodniej. Po transformacji firmy ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną wracamy na targi. Mamy nadzieję, że nasi klienci, zarówno dotychczasowi jak i potencjalni, nie zwątpią w obecną od 20 lat na rynku markę, tylko dlatego, że zabraliśmy ze swej nazwy jedną literkę "s" - śmieje się Hanna Masalska, Specjalista ds. Sprzedaży w Hydrapres.

Podczas zbliżającego się Plastpolu na stoisku firmy będzie można zobaczyć szereg urządzeń. Pokazane zostaną standardowe maszyny produkowane przez spółkę.

Będą to dozowniki DSK 04p do proszków, ssące urządzenia transportowe SUT-100 i SUT-400 oraz separatory SM-50. Być może wystawa Hydrapres w Kielcach obejmie również demonstrację plastometru REO-100.

stare i nowe logo firmy Hydrapres

- Mamy nadzieję, że odwiedzający zwrócą szczególną uwagę na nasze zmodernizowane dozowniki do granulatów, które zapewniają większą dokładność, a także lepsze i bardziej stabilne dozowanie. To wszystko dzięki zastosowaniu innego kształtu zbiornika i modyfikacji napędu ślimaka - mówi Krzysztof Neunert, konstruktor z Hydrapres. - Zaproponujemy również nowe możliwości dozowników do proszków i granulatów z najnowszą wersją sterownika.

W tym kontekście warto omówić nieco dokładniej dozowniki ślimakowe do proszków oferowane przez Hydrapres. Urządzenia te przeznaczone są do precyzyjnego dozowania metodą objętościową materiałów sypkich w postaci proszków. Mieszanie materiału podstawowego i komponentu odbywa się w łączniku i cylindrze maszyny przetwórczej lub podczas transportu przenośnikiem ślimakowym. Zbiornik dozownika wyposażony jest w mieszadło zapobiegające zawieszaniu się dozowanego komponentu. Możliwe jest przyłączenie kilku dozowników podających różne komponenty bezpośrednio do łącznika, albo połączenie ich w stację dozującą z udziałem mieszalnika. Mieszalnik ten zapewnia wstępne wymieszanie składników przed podaniem do maszyny przetwórczej lub na transporter ślimakowy.

Wspomniana wcześniej dotychczasowa obecność firmy Hydrapres na targach Plastpol przedstawia się imponującą. Znaczą ją następujące osiągnięcia:
  • Medale Plastpol 1997 - za dozowniki ślimakowe i urządzenie transportowe granulatu typu SUT 100
  • Wyróżnienie Plastpol 1999 - za dozowniki ślimakowe krokowe i ssące urządzenia transportowe
  • Wyróżnienie Plastpol 2000 - za unikalny separator wtrąceń metalowych z granulatu
  • Medal Plastpol 2001 - za systemy gospodarowania surowcem oparte na urządzeniach własnej produkcji
  • Wyróżnienie Plastpol 2002 - za manipulatory wielozadaniowe o napędzie pneumatycznym, elektrycznym i mieszanym,
  • Medale i wyróżnienia Plastpol 2006 - za dozowniki do proszków.

dozownik ślimakowy Hydrapres

Hydrapres to nowoczesne przedsiębiorstwo z doświadczeniem sięgającym blisko ćwierć wieku. Prowadzi swoją działalność w dwóch obszarach: produkcji elementów tłocznych z blachy stalowej oraz projektowania i budowy maszyn. Posiada dwie fabryki: tłocznię w Solcu Kujawskim na terenie tamtejszego Parku Przemysłowego oraz zakład budowy maszyn w Białych Błotach.

Firma jest znana również z produkcji seryjnej maszyn i urządzeń peryferyjnych do wtryskarek i wytłaczarek tworzyw sztucznych oraz z dostarczania globalnych rozwiązań technologicznych z ich wykorzystaniem. Jako największy krajowy producent dozowników ślimakowych wypracowała własne, opatentowane rozwiązanie napędu. Oferuje też urządzenia transportowe, suszarki, manipulatory do wtryskarek oraz plastometry.

Na targach Plastpol w Kielcach Hydrapres będzie obecne w hali F na stoisku nr 49. Impreza rozpoczyna się 27 maja i potrwa do 30 maja.