II Polskie Dni Biznesu Manila 2005

Mam przyjemność poinformować Państwa, że Philippine Poland Industries Co. organizuje w dniach 10 – 12 listopada 2005 roku w Manili (Filipiny) druga edycje wystawy pod nazwą Polish Business Days (Polskie Dni Biznesu).

Celem tej imprezy jest promocja Polski i jej osiągnięć gospodarczych oraz inicjowanie współpracy Polski z Filipinami w środowiskach biznesowych. Podczas imprezy chcemy zaprezentować Polskę jako nowego członka Unii Europejskiej, który może być pomostem dla Filipin we współpracy z Unią Europejską oraz umożliwić polskim i filipińskim biznesmenom bezpośrednie kontakty, których owocem będzie zwiększenie wzajemnych obrotów handlowych oraz inwestycji. Jednocześnie korzystając z okazji w trakcie trwania imprezy chcielibyśmy zaprezentować polską kulturę i sztukę.

Pierwsza wystawa Polish Business Days odbyła się w dniu 5 – 7 listopada 2004 roku i okazała się wielkim sukcesem promocyjnym Polski. Uroczyste otwarcie wystawy dokonali Pan Minister Angelo Reyes, Min. Spraw Wewnętrznych i Administracji ze strony filipińskiej i Pan Piotr Sawicki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, ze strony polskiej. W imprezie udział wzięło kilkadziesiąt polskich firm i odwiedziło ja ponad 5000 osób. W trakcie jej trwania Polska Izba Handlowa na Filipinach wspólnie z Wydziałem Ekonomiczno-Handlowym Ambasady RP zorganizowała Polsko-Filipińskie Seminarium Gospodarcze

Podsumowanie wizyty polskiej delegacji w Azji Południowo-Wschodniej
08.07.2005, Warszawa

Ostatniego dnia wizyty w Manili na Filipinach premier Marek Belka spotkał się z przewodniczącymi: Izby Reprezentantów RF - Josem de Venecią i Senatu RF - Franklinem M. Drilonem. Tematem rozmów była ocena polsko-filipińskich kontaktów politycznych, w tym międzyparlamentarnych. Szef polskiego rządu spotkał się również z prezesem Azjatyckiego Banku Rozwoju Hiruhiko Kurodą.

Czytaj więcej: Targi 809