IMCD przejmuje spółkę Velox

IMCD przejmuje spółkę Velox… IMCD N.V., dystrybutor specjalistycznych chemikaliów, poinformował o podpisaniu umowy nabycia 100% udziałów w spółce Velox GmbH z siedzibą w Hamburgu.

Dzięki rozległej sieci handlowej w całej Europie i długotrwałej współpracy z globalnymi dostawcami tworzyw sztucznych, kompozytów i innych specjalności, Velox doskonale wpisuje się w istniejącą działalność IMCD. Transakcja podlega kontroli regulacyjnej.

Spółka Velox została założona w 1993 roku i jest europejskim dystrybutorem tworzyw sztucznych, kompozytów, dodatków do gumy i TS. Zatrudniając około 225 pracowników w 18 krajach, firma Velox osiągnęła w 2017 r. przychody w wysokości 155 mln EUR.

- Przejęcie to umożliwia IMCD dalsze umacnianie pozycji jako dystrybutora specjalistycznych tworzyw sztucznych i dodatków. Nasze oferty bardzo dobrze się uzupełniąją i oczekujemy, że będziemy w stanie stworzyć dodatkową wartość dla naszych dostawców i klientów - skomentował fakt zakupu udziałów w Veloksie Piet van der Slikke, prezes IMCD.

- Dołączenie do IMCD zapewni firmie Velox doskonałe możliwości dalszego rozwoju i realizacji jej strategii jako wiodącego dystrybutora tworzyw sztucznych i kompozytów - dodał Francois Minec, dyrektor generalny Velox.

Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych oraz istniejących linii kredytowych.

IMCD jest spółka notowaną na giełdzie Euronext w Amsterdamie. W 2017 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 1 907 mln EUR, zatrudniając ponad 2200 pracowników w 46 krajach na 6 kontynentach.

Źródło: IMCD
brak
 

IMCD Polska - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy

Polska