IV Forum Ekologiczne Branży Chemicznej w Toruniu

W Toruniu rozpoczęło się dzisiaj IV Forum Ekologiczne Branży Chemicznej. Skierowane jest do kadry menedżerskiej zakładów chemicznych, dystrybucyjnych i recyklingowych, a także ekspertów zajmujących się zagadnieniami ochrony środowiska. Ważnym elementem seminarium będzie debata zatytułowana „Twarz polskiej chemii".

Inicjatorem i organizatorem Forum jest Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”. W tym roku wypada 15 - lecie funkcjonowania tego Programu w naszym kraju. Dotyczy on publicznego i dobrowolnego zobowiązania się przedsiębiorcy do realizacji działań związanych z poprawą swej działalności w zakresie w ochrony środowiska.

Forum potrwa trzy dni. W tym czasie odbędzie się wiele ciekawie zapowiadających się wydarzeń.

Jeszcze dzisiaj nastąpi wręczenie nagród w konkursie „Złoty Orbital” oraz ogłoszenie wyników w konkursie „Złap zająca”. Zaprezentowany zostanie też przebieg programu pilotażowego „Ramowy System Zarządzania Responsible Care”.

Najważniejszą częścią pierwszego dnia obrad będzie jednak debata „Twarz polskiej chemii”. Uczestniczący w niej rozmówcy poszukają odpowiedzi na pytanie o wizerunek branży w polskiej opinii publicznej.

W ciągu kolejnych dni na uwagę zasługuje również wykład zaplanowany na piątek. Wygłosi go prof. Włodzimierz Urbaniak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Temat jego wystąpienia brzmi: - „Kaucje na opakowania po środkach niebezpiecznych – teoria i praktyka życia gospodarczego”.
Forum odbywa się w toruńskim Dworze Artusa. Po jego zakończeniu, na stronach naszego serwisu będzie można przeczytać relację z trzydniowych obrad.

Czytaj więcej: Ekologia 245 Konferencje 199