Innowacje BASF na targach European Coatings Show 2017

Innowacje BASF na targach… Podczas targów European Coatings Show 2017, które odbędą się w Norymberdze w dniach 4-6 kwietnia 2017 roku, BASF wraz ze swoją spółką sprzedażową BTC zaprezentuje nowe materiały dla producentów powłok, farb oraz chemii budowlanej. Szeroka oferta produktów firmy BASF obejmuje dyspersje, żywice, dodatki, lekkie stabilizatory, przeciwutleniacze, pigmenty, utwardzacze, substancje sieciujące, rozcieńczalniki reaktywne i rozpuszczalniki.

Przyjazna dla środowiska ochrona przed korozją do przemysłowych powłok na metal

Nowa wodorozcieńczalna dyspersja akrylowa Acronal PRO 7600, przeznaczona do stosowania w przemysłowych powłokach na metal, zapewnia lekką do średniej ochronę przed korozją (kategorie C2 do C3). Przyjazne dla środowiska i łatwe do stosowania spoiwo niezawierające oksyetylenowanych alkilofenoli (APEO) zastępuje dotychczasowy rynkowy standard, czyli Acronal PRO 760. Acronal PRO 7600 może być aplikowany w taki sam sposób, jak dotychczas stosowane produkty, czyli metodą natrysku hydrodynamicznego, nakładania pędzlem bądź wałkiem lub poprzez zanurzenie.

Doskonała reologia i stabilizacja płynnych zapraw

Zaprawy samorozlewne pomagają zaoszczędzić czas i obniżyć koszty na placu budowy. Superplastyfikatory Melflux w formie proszku i stabilizatory Starvis firmy BASF wykorzystywane w jastrychach i samopoziomujących podkładach pod posadzkę zapewniają bardzo dobrą rozpływność i doskonale stabilizują cząstki mineralne. Stosowanie produktów Starvis zapobiega niepożądanym efektom, takim jak sedymentacja mieszanki czy wypływ mleczka cementowego. Zaprawy oparte na Starvis są szczególnie odporne na wahania ilości wody i różnicę parametrów materiałów wsadowych. Istotnie poprawiają jakość wykonania posadzek i pomagają uniknąć reklamacji na placu budowy. Produkty Starvis mogą być łączone z superplastyfikatorami Melflux, co pozwala otrzymać profil reologiczny indywidualnie dopasowany do wymagań klienta.

Przyjazna dla środowiska, wysokowydajna dyspersja do farb przeznaczonych do wnętrz

Dzięki dyspersji Acronal 6292 producenci mogą zaoferować konkurencyjne cenowo, wyszukane farby o najwyższej odporności na ścieranie na mokro, przeznaczone do wnętrz. Styrenowo-akrylowe spoiwo na bazie wody jest wysokiej jakości alternatywą dla konwencjonalnych technologii i ułatwia opracowywanie receptur farb przyjaznych dla środowiska, przeznaczonych do stosowania we wnętrzach. Acronal 6292 jest niskozapachowym produktem, który nie zawiera amoniaku ani koalescentów.

Wysoce skuteczny środek odpieniający do systemów na bazie wody

Tworzenie się piany jest powszechnym problemem występującym przy produkcji farb i ich nakładaniu. Aby go wyeliminować, firma BASF wprowadziła do oferty nowy środek odpieniający FoamStar SI 2240, oparty na modyfikowanych organicznie polisiloksanach. FoamStar SI 2240 charakteryzuje się nie tylko silnym działaniem odpieniającym, lecz także szeroką kompatybilnością z różnymi spoiwami, doskonałą stabilnością w długim okresie oraz wydajnością. Jest produktem zarejestrowanym na całym świecie i może być stosowany między innymi w powłokach architektonicznych i przemysłowych, farbach oraz koncentratach pigmentów na bazie wody. Ponadto FoamStar SI 2240 jest zgodny z wymaganiami FDA i UE dotyczącymi kontaktu z żywnością, więc można go stosować w farbach do nadruku na opakowaniach spożywczych.

Nowy produkt kaolinowy do farb architektonicznych

Wprowadzając oparty na kaolinie produkt Mattex PRO, firma BASF kontynuuje rozwój nowych technologii pozostających w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Mattex PRO pozwala na wyeliminowanie substancji wygładzających i krzemionki krystalicznej z receptury farby, co upraszcza jej skład i pozwala na uzyskanie tak samo dobrych parametrów przy mniejszej ilości TiO2.

- Z niecierpliwością czekamy na targi ECS, aby zaprezentować innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na bieżące potrzeby rynkowe i umożliwią naszym klientom zwiększenie własnej konkurencyjności - mówi Christoph Hansen z firmy BASF.

Koncern oferuje szeroką gamę materiałów do produkcji powłok i farb wykorzystywanych w architekturze, budownictwie, branży motoryzacyjnej, przemyśle i meblarstwie oraz wchodzących w skład zapraw posadzkowych i powłok proszkowych.

Czytaj więcej:
brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska