K-Holding zainteresowany nabyciem akcji Gekoplast S.A.

K-Holding zainteresowany nabyciem… We wtorek, 1 sierpnia, zarząd Gekoplast S.A. z siedzibą w Krupskim Młynie poinformował w komunikacie, że włoska spółka K-Holding złożyła niewiążącą ofertę zainteresowania nabyciem 100% akcji Gekoplast S.A., po cenie 16,55 zł za akcję. K-Holding sprawuje kontrolę nad Karton S.p.A., który jest największym europejskim producentem, działającym na rynku, na którym funkcjonuje Gekoplast S.A.

K-Holding S.p.A. przewiduje istotne synergie pomiędzy Karton S.p.A. a Gekoplast S.A. i jest z tego powodu zainteresowany dokonaniem oceny stania się strategicznym inwestorem Spółki.

W związku z powyższym Gekoplast udzielił K-Holding S.p.A. wyłączności do dnia 15 października 2017 roku na przeprowadzenie procesu due diligence Spółki oraz - w przypadku potwierdzenia intencji ogłoszenia wezwania po cenie nie niższej niż 16,55 zł za akcję - automatycznego wydłużenia tej wyłączności do 13 listopada br.

Zarząd Gekoplast informuje, że otrzymał informację od większościowego akcjonariusza Spółki, funduszy Capital Partners Investment I FIZ oraz CP FIZ posiadających łącznie 4.541.731 akcji Spółki, które stanowią 75,08% w kapitale zakładowym oraz 75,08 % ogólnej liczby głosów (zgodnie z raportem bieżącym 12/2017), o gotowości zaakceptowania warunków oferty i udzielenia K-Holding S.p.A. wyłączności na wskazany powyżej okres.

Źródło: GPW - komunikaty spółek

Czytaj więcej:
Giełda 150

brak
 

Płyty PP kanalikowe/komorowe KARTONPLAST®/TEKPOL®; płyty lite/pełne z ABS, ABS/TPU, HIPS, PP, PE; opakowania z płyt komórkowych; przekładki Layer-Pad;

Polska