Katarzyna Byczkowska nową prezeską Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Katarzyna Byczkowska nową…

Katarzyna Byczkowska ukończyła inżynierię chemiczną na Politechnice Wrocławskiej oraz studia MBA w Calgary w Kanadzie. Z koncernem BASF jest związana od 2005 roku, pracując na różnych stanowiskach kolejno w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w Polsce. W latach 2013-2017 pełniła funkcję Vice President Sales & Regional Market Development Iberia. W maju 2018 roku objęła obecne stanowisko dyrektor zarządzającej BASF Polska. Spółka ta zatrudnia w Polsce ponad 750 pracowników i osiąga ponad 1,5 mld EUR obrotu. Katarzyna Byczkowska jest także aktywna w zespole Diversity & Inclusion BASF na region EMEA.

- Jest mi niezmiernie miło, że członkowie AHK Polska obdarzyli mnie swoim zaufaniem. BASF Polska jest z AHK praktycznie od samego początku, a ja osobiście od kilku lat blisko współpracuję z wszystkimi członkami zarządu AHK. Doskonale wiem, jak można wykorzystać potencjał tej organizacji i jej członków. Będę mocno wspierać każdą inicjatywę, która będzie korzystnie wpływać na wizerunek niemieckiego biznesu w Polsce, spełni bieżące potrzeby naszych członków i zrealizuje oczekiwania tych wszystkich, dla których AHK jest kluczową organizacją handlową w Polsce -  powiedziała Katarzyna Byczkowska po wyborze na stanowisko prezesa AHK Polska.

- Katarzyna Byczkowska wspiera od lat rozwój polsko-niemieckich stosunków gospodarczych poprzez wiele inicjatyw. Cieszę się, że jako prezes AHK Polska jeszcze intensywniej kontynuować będzie tę pracę, wzbogacając ją swoim doświadczeniem - podkreślił dr Lars Gutheil, dyrektor generalny AHK Polska.


katarzyna-byczkowska
Fot.: BASF Polska

Gutheil przekazał też podziękowania odchodzącemu prezesowi Markusowi Baltzerowi, który z sukcesami reprezentował Izbę w trudnym okresie pandemii.

- Markus Baltzer podczas swojej kadencji zainicjował i znacząco wspierał ważne procesy, takie jak cyfryzacja AHK Polska i przeniesienie głównego biura Izby do nowej lokalizacji - zaznaczył dr Gutheil - Jako znakomity komunikator wniósł istotny wkład w utrzymanie na stabilnym poziomie liczby członków Izby w czasie pandemii i pomyślny rozwój Izby.

Prezes AHK Polska wybierany jest na okres 2 lat. Zarząd składa się z 13 członków, reprezentujących różne branże, z których wywodzą się firmy członkowskie Izby.

AHK Polska, zrzeszająca niemal 1100 firm członkowskich, jest największą bilateralną izbą przemysłowo-handlową w Polsce.

Gościem honorowym Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia był ambasador Niemiec, Viktor Elbling, który we wrześniu bieżącego roku rozpoczął swoją misję dyplomatyczną w Polsce.


Czytaj więcej: