Kauczuk wpływa na podniesienie jakości piłek golfowych

Kauczuk wpływa na podniesienie… Tym razem o golfie pozytywnie i bez korupcyjnych skojarzeń: koncern Lanxess opracował nowy typ kauczuku, z którego powstają coraz to bardziej udoskonalone piłki golfowe.

Dzięki zastosowaniu gumy z polibutadienu neodymowego (Nd-BR) firmy Lanxess, piłki golfowe stają się coraz bardziej nowoczesne. Wykorzystując bardzo wysoką odbojność gumy z serii Buna CB21, piłka golfowa leci znacznie dalej nawet przy niskiej sile uderzenia. W rezultacie piłki golfowe z materiałów Lanxess sprzedają się w tej chwili ok. 3,5-krotnie lepiej niż pierwotnie przewidywano w momencie ich wprowadzenia na rynek.

Guma Buna CB21 powstała na bazie polibutadienu neodymowego, charakteryzującego się niezwykle wysoką odbojnością, co powoduje skutecznie przekształcenie energii uderzenia w energię kinetyczną i wpływa na długość lotu piłki golfowej. Większość piłek uzyskuje elastyczność odbicia za pomocą budowy trzyczęściowej. Tymczasem nowe piłki uzyskują taką samą elastyczność przy strukturze dwuczęściowej. Dzieje się tak dlatego, że ich wnętrze wykonane jest z gumy Buna CB21, która zapewnia wysoką odbojność nie powodując strat w przyjęciu siły uderzenia, spinie czy mocy.

Zdaniem producenta, prosta konstrukcja w pełni eksponuje właściwości gumy Buna CB21 – piłka została zaprojektowana tak, aby wykorzystać właściwości wysoko odbojnego Nd-BR. Przekłada się to m.in. na lepsze czucie uderzenia. Ponadto piłki pokryte są materiałem reagującym na światło ultrafioletowe, co zwiększa ich widoczność z dużej odległości.

- Udowodniliśmy, że możemy oferować naszym klientom na całym świecie produkty oparte o skuteczne technologie. Patrząc na ten sukces, jesteśmy przekonani, że równie skutecznie uda nam się wprowadzić Nd-BR na rynek opon, ponieważ te same właściwości, które umożliwiają posyłanie piłek golfowych na dalszą odległość, mogą zostać wykorzystane do zwiększenia wydajności energetycznej opon - powiedział Thomas Gross, dyrektor działu marketingu i rozwoju produkcji w zespole ds. gum butadienowych firmy Lanxess.

Głównym przedmiotem działalności koncernu Lanxess jest rozwój, produkcja i dystrybucja tworzyw sztucznych, kauczuków, półfabrykatów i specjalistycznych chemikaliów.

Czytaj więcej:
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A

Reportaże

Forum