Koncentrat Blue Edge 226 podnosi walory estetyczne opakowań z rPE

Koncentrat Blue Edge 226 podnosi…

Ampacet, czołowy producent koncentratów na świecie, wprowadził koncentrat Blue Edge 226 opracowany specjalnie z myślą o zwiększeniu atrakcyjności i poprawie parametrów polimerów pozyskiwanych z odpadów poużytkowych.

Koncentrat Ampacet Blue Edge 226 przeznaczony do polietylenu z recyklingu (rPE) podnosi walory estetyczne opakowań, które są produkowane z tworzywa sztucznego pochodzącego z odpadów poużytkowych. Koncentrat rozjaśnia folię, nadając jej lżejszy niebieskawy odcień i przejrzystszy, świeższy wygląd, dzięki czemu jest ona atrakcyjniejsza dla klientów.

Dodatkową korzyścią ze stosowania koncentratu Blue Edge 226 firmy Ampacet jest ograniczenie ryzyka wtrąceń żelowych podczas przetwarzania rPE i zminimalizowanie występowania widocznych wad.

Koncentrat Ampacet Blue Edge 226 umożliwia stosowanie polietylenu z recyklingu dostępnego w obrocie handlowym bez uszczerbku dla walorów estetycznych podczas użytkowania produktów końcowych, dzięki czemu ma korzystny wpływ na zrównoważony rozwój, a w rezultacie na stymulowanie gospodarki o obiegu zamkniętym.

Propozycje wysuwane obecnie na forum Unii Europejskiej mają na celu wyraźne zwiększenie współczynników recyklingu, by rozwijać gospodarkę o obiegu zamkniętym w Europie. Coraz więcej produktów powstaje z wykorzystaniem materiałów z recyklingu, a sprzedawcy detaliczni i producenci coraz bardziej interesują się polimerami pozyskiwanymi z odpadów poużytkowych, mając na względzie znaczne ograniczenie kosztów, ograniczenie śladu węglowego i uczynienie wizerunku marki bardzie "zielonym", która dzięki temu staje się atrakcyjniejsza dla konsumentów.

Więcej informacji o koncentracie Blue Edge 226 (1604226-EQ), mozna uzyskać pisząc na adres: marketing.europe@ampacet.com. 

Przedsiębiorstwo Ampacet Corporation dysponuje 25 zakładami produkcyjnymi w 18 krajach, co daje mu czołową pozycję wśród producentów koncentratów na świecie, a jego oferta obejmuje największy asortyment koncentratów o niestandardowych barwach, nadających produktom szczególne cechy, czarnych, białych i specjalnych, przeznaczonych do stosowania w procesach formowania wytłocznego sztywnych i elastycznych produktów oraz w samych produktach.

W swojej działalności przedsiębiorstwo dąży do zrównoważonego rozwoju i rentowności, czego wyrazem jest opracowywanie innowacyjnych, opłacalnych i zrównoważonych rozwiązań, które zwiększają atrakcyjność wyglądu tworzyw sztucznych oraz ich funkcjonalność i parametry użytkowe, przekraczając kolejne granice w tej dziedzinie.

Firma Ampacet Corporation ma siedzibę w miejscowości Tarrytown w stanie Nowy Jork, a na całym świecie zatrudnia ponad 2 tys. osób. W skład przedsiębiorstwa wchodzą laboratoria techniczne i kolorystyczne oraz zakłady produkcyjne zlokalizowane w obu Amerykach, Azji i Europie. Więcej informacji można znaleźć na stronie ampacet.com.

shutterstock-88963132-blue-edge-1