Koncern Krones na targach interpack 2008

Koncern Krones na targach…
Jednym z ciekawszych stoisk na kwietniowych targach interpack w Düsseldorfie było to, na którym swoje nowości zaprezentował koncern Krones. Niemiecka firma przedstawiła cały szereg rozwiązań i produktów, które mają unowocześnić sektor opakowaniowy. Kilka z nich przedstawiamy.

Ultracienkie butelki PET owinięte równie cienką folią, to jedno najważniejszych rozwiązań zaproponowanych przez Krones. Koncern udowodnił, że owinięcie opakowań PET w folię termokurczliwą to metoda zarówno opłacalna pod względem finansowym jak również przyjazna dla środowiska. Do wykonania żadnego innego opakowania wtórnego nie potrzeba tak mało środków i energii.

Wykorzystanie folii termokurczliwej oszczędza koszty, bo oznacza mniejsze wydatki związane z materiałem potrzebnym do wytworzenia opakowania, dodatkowo poprzez mniejszy rozmiar redukuje zajmowaną powierzchnię w punkcie sprzedaży, a także obniża koszty transportu za sprawą niższej wagi.

Na targach interpack 2008 Krones zaprezentował ultracienkie butelki PET o wadze 8,8 g i pojemności 0,5 l owinięte w folię termokurczliwą o grubości zaledwie 25 mikronów. Jak zapewniali przedstawiciele firmy ciężko sobie wyobrazić jeszcze lżejsze połączenie półlitrowego opakowania PET i tzw. opakowania wtórnego.

Krones na targach interpack 2008

Kolejna z nowości Krones to innowacyjna generacja tuneli obkurczających o nazwie Variopac Pro. Służą one do obkurczania folii gorącym powietrzem. Ich innowacja polega na zastosowaniu swoistych ścianek działowych, które sprawiają, że tunel składa się dwóch osobnych torów. Najważniejszym osiągnięciem płynącym ze stosowania nowego tunelu i wzbogacenia go we wspomnianą ściankę jest możliwość redukcji energii zużywanej przez urządzenie i to aż o 20 proc. Wydajność Krones Variopac Pro to 30 -100 cykli na minutę.

Krones na targach interpack 2008

Innym ciekawym produktem Krones był nowoczesny jednokolumnowy robot paletyzujący Modulpal 1 ADR o wydajności pozwalającej na poradzenie sobie z 600 opakowaniami na godzinę. Przy pomocy dwóch jednostek podnoszących i dwóch głowic zaciskających Modulpal 1 ADR składa ładunek w tylko jednym położeniu. Technologia serwonapędów i uniwersalny system zacisków to główne wyróżniki urządzenia.

Krones na targach interpack 2008

Warto zwrócić jeszcze uwage na urządzenie do separowania pakietów bezzwrotnych opakowań. W tym rozwiązaniu Krones wykorzystał opracowaną już wcześniej przez siebie technologię Glideliner stosowaną dotychczas do rozdzielania pojemników.

Krones na targach interpack 2008

Oprócz szerokiego eksponowania wymienionych nowości, niemiecki koncern pochwalił się doskonałymi, najlepszymi w swojej historii, wynikami finansowymi uzyskanymi w 2007 r. Z przedstawionych informacji wynika, że sprzedaż firmy wzrosła o 12,8 proc. i osiągnęła poziom 2,16 mld euro.

Czytaj więcej: Nowości 258 Targi 1054