Koncern Printpack wkracza do Polski

Amerykańska firma Printpack, jeden z największych producentów opakowań giętkich w Stanach Zjednoczonych wkracza na polski rynek. Koncern wybuduje w Kutnie fabrykę. Początek inwestycji zaplanowano na pierwsze tygodnie przyszłego roku.

Celem przedsięwzięcia realizowanego przez Printpack Poland na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Kutno będzie budowa nowoczesnego zakładu produkującego wyroby gumowe i produkty z tworzyw sztucznych, celulozę, papier i wyroby papierowe, chemikalia oraz wyroby chemiczne.

Przede wszystkim jednak kutnowski zakład zajmie się produkcją opakowań giętkich na potrzeby przemysłu spożywczego. Do końca 2009 r. Printpack zainwestuje w ŁSSE ponad 93 mln zł i utworzy co najmniej 80 miejsc pracy. Uruchomienie produkcji planowane jest na początek 2009 r. Budynki o łącznej powierzchni 13 tys. mkw. powstaną na 6,5 hektarowej działce.

- Ta inwestycja znacząco zwiększy nasze możliwości i pozwoli nam obsłużyć większa liczbę segmentów rynkowych – ocenia David Read, dyrektor zarządzający w koncernie Printpack. – Nowa fabryka będzie odgrywać bardzo ważną rolę w planach naszej europejskiej ekspansji i pozwoli nam na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynkach opakowaniowych w środkowej i wschodniej Europie. Zresztą budowa zakładu w Polsce będzie pierwszą tak ważną inwestycją naszego koncernu w Europie. Do tej pory od 1993 r. byliśmy obecni jedynie w Wielkiej Brytanii i działaliśmy w oparciu o przejęcia.

W tej chwili amerykańskie przedsiębiorstwo dysponuje 26 zakładami produkcyjnymi rozsianymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Meksyku. Wszystkie fabryki generują roczne wpływy z tytułu sprzedaży na poziomie 1 mld dolarów.