Konkurs opakowaniowy na targach interpack 2008. Do wygrania Oskar

Konkurs opakowaniowy na targach…
iF International Forum Design GmbH zorganizuje podczas zbliżających się targów interpack PROCESSES AND PACKAGING 2008 konkurs "iF packaging award". Nagrodą jest pieczęć jakości iF. Ponadto pięciu laureatów będzie mogło cieszyć się z "Oskara branży projektowej".

Targi interpack organizuje Messe Diisseldorf GmbH. Są to jedne z największych w Europie targi dla branży opakowaniowej. Odbywają się w niemieckim Düsseldorfie. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 24-30 kwietnia.

Choć do jej rozpoczęcia zostało jeszcze kilka miesięcy, to jednak już teraz rusza specjalny konkurs "iF packaging award".

Jest on adresowany do przedstawicieli całej branży opakowaniowej, bez względu na to, czy są to producenci, projektanci, czy też twórcy opakowań, opakowań zbiorczych, materiałów opakowaniowych, grafiki i maszyn opakowaniowych oraz maszyn pakujących.

Żeby przystąpić do rywalizacji muszą wypełnić tylko jeden warunek – wykazać się innowacyjnością. Zgłaszać do konkursu można się już teraz. Termin rejestracji upływa 15 grudnia.

Do wyboru jest start w jednej lub więcej kategoriach. Do wyboru jest kilka obszarów współzawodnictwa: formy opakowaniowe używane w handlu lub transporcie, maszyny pakujące, materiały opakowaniowe, grafika i budowa opakowań.

Warunkiem uczestnictwa jest prezentacja projektów mających nie więcej niż trzy lata. W kategorii pomysłów opakowaniowych mają prawo brać udział także projekty jeszcze niezrealizowane i będące w fazie prototypowej.

Niezależne jury eksperckie oceni zgłoszone projekty w oparciu o obszerne kryteria. Pod uwagę będą brane: jakość projektu, ergonomia, dobór materiałów, a także stopień innowacji.

Bacznie przyjrzy się również elementom istotnym dla kategorii, w której projekt został złożony.

Oskar branży projektowej
Zwycięzcy otrzymają pieczęć jakości iF w uznaniu za doskonałą pracę. Ponadto wyróżniające się projekty zostaną odznaczone trofeum o nazwie "iF gold award". Aż pięciu laureatów będzie mogło cieszyć się z "Oskara branży projektowej".

Nagrody zostaną wręczone podczas specjalnej ceremonii zaplanowanej na 24 kwietnia 2008 r., w dniu otwarcia targów interpack PROCESSES AND PACKAGING 2008.

Z kolei odwiedzający targi będą mogli przyjrzeć się wszystkim docenionym przez iF projektom, podczas trwania targów interpack.

Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem www.ifdesign.de.

IF Industrie Forum Design e.V. od ponad 50 lat mieści się w Hanowerze. iF design award od momentu swojego wprowadzenia w 1953 r. jest stałym i uznanym znakiem firmowym, jeśli chodzi o doskonałe projektowanie.

Czytaj więcej: Targi 1075 Nagrody 236