Linia produktów AE-V0 spełnia restrykcyjne wymogi przeciwpożarowe

Linia produktów AE-V0 spełnia…
Firma ELESA+GANTER w swojej ofercie posiada szereg elementów specjalnego przeznaczenia, do których zaliczamy m.in. produkty z samogasnącego technopolimeru spełniające normę UL-94 V0. Wiedza o tym jak zachowują się tworzywa w wypadku pożaru, ma duże znaczenie w branży lotniczej, kolejowej, budowlanej, elektrotechnicznej oraz wszędzie tam, gdzie stosowanie materiałów niepalnych jest wymagane przez prawo.

elesa ganter


Wychodząc naprzeciw powyższym wymaganiom firma ELESA+GANTER stworzyła grupę produktów z klasyfikacją UL-94 V0 oznaczoną poniższą ikoną.

UL-94 V0


Świadectwo (Underwriters Laboratories) UL-94 V0 potwierdza, że w czasie testu na odpowiedniej próbce tworzywa o odpowiednim kształcie i rozmiarze, w pozycji pionowej płomień gaśnie samoistnie w ciągu 10 sekund, nie wytwarzając przy tym żarzących się odpadów.

Linia produktów AE-V0 jest wytworzona z przyjaznych środowisku tworzyw, które ponadto nie zawierają szkodliwych dodatków jak np. PBB (Polibrom Bifenylu).

W grupie produktów spełniających normę znajdują się:


1. PR-PF-AE-VO – Uchwyty kasetowe, mocowane poprzez zatrzaśnięcie w odpowiednio wykonanym otworze montażowym. Zostały one stworzone w celu zaoszczędzenia przestrzeni wokół urządzenia, ponieważ po zamontowaniu praktycznie nie wystają poza jego obrys.

uchwyty kasetowe


2. EPR-PF-AE-V0 – Uchwyty kasetowe Ergostyle podobnie jak uchwyt PR-PF są mocowane na wcisk. Posiadają jednak bardziej ergonomiczny kształt i atrakcyjne wzornictwo, potwierdzone prestiżową nagrodę za „IF Design Award”. Dostępne są też w większym zakresie rozmiarów.

ergostyle


3. M.443 AE-V0 – Uchwyty typu „U” najczęściej używane do podnoszenia lub przenoszenia. Montaż uchwytu odbywa się poprzez otwory przelotowe dla śrub z łbem cylindrycznym. Uchwyty charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną i odpornością na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.

uchwyt u


4. VCT.AE-V0 – Pokrętła z pięcioma występami, opracowane zgodnie z wymogami ergonomii. Specyficzny kształt i odpowiednio dobrane proporcje zapewniają naturalny, bezpieczny i wygodny chwyt.

pokrętła


5. Zamki serii CMT.AE-V0 (ze składanym pokrętłem), CQT.AE-V0 (z kluczem gniazdowym), CQTF.FM-AE-V0 (z kluczem gniazdowym, do szybkiego montażu). Wytrzymałe zamki z niepalnego tworzywa. Maksymalna temperatura pracy to 130°C. Stopień ochrony IP 65.

zamek


6. CFSW oraz CFSQ – Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa. Wbudowany zestaw przełączników umożliwia skuteczne odcięcie zasilania przy otwarciu drzwi lub osłony urządzenia. Zawiasy zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie pracy operatorów maszyn i urządzeń przemysłowych.

zawiasyzawiasy


Linia produktów AE-V0 z samogasnącego technopolimeru ma szczególne znaczenie dla aplikacji, które znajdują się w miejscach użyteczności publicznej, t.j.: budynki użyteczności publicznej, środki komunikacji oraz inne, co do których wymagane jest wysokie bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Link do specyfikacji technicznej opisanych produktów znajduje się poniżej:
https://www.elesa-ganter.pl/high-performing-items/ae-v0

Źródło: Elesa+Ganter Polska

Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska