LyondellBasell wsparł banki żywności kwotą 1,3 mln dolarów

LyondellBasell wsparł banki…

Koncern LyondellBasell przekazał kwotę 1,3 miliona dolarów na wsparcie działań Global FoodBanking Network na całym świecie i lokalnych banków żywności w Stanach Zjednoczonych. Global FoodBanking Network (GFN) jest międzynarodową organizacją non-profit, która łączy banki żywności w ponad 30 krajach.

LyondellBasell to koncern o zasięgu globalnym, działający w branżach chemikaliów, rafinacji oraz tworzyw sztucznych. Firma należy do największych na świecie producentów polietylenu i polipropylenu.

Chociaż produkty koncernu i tak znajdują zastosowanie w kluczowych dla ochrony i zachowania zdrowia i bezpieczeństwa sektorach, takich jak urządzenia medyczne, sprzęt ochronny, środki czyszczące i różne zastosowania farmaceutyczne, to firma zwróciła obecnie uwagę na inne ofiary pandemii - osoby korzystające z banków żywności.

- Nawet w najlepszych czasach głód jest wyzwaniem. Pandemia COVID-19 spowodowała, że ​​ten problem staje się jeszcze poważniejszy, ponieważ banki żywności na całym świecie odnotowały gwałtowny wzrost zapotrzebowania na żywność przy jednoczesnym spadku darowizn - powiedział Bob Patel, prezes LyondellBasell.

Darowizna LyondellBasell wesprze banki żywności w Australii, Belgii, Brazylii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Indiach, Indonezji, Włoszech, Malezji, Meksyku, Polsce, Hiszpanii, Tajlandii i Holandii. W Polsce 31 banków żywności działających na terenie całego kraju tworzy Federację Polskich Banków Żywności. Wszystkie są organizacjami pozarządowymi o statusie stowarzyszenia lub fundacji. W 2018 roku banki żywności wsparły 1,6 mln osób potrzebujących w Polsce, przekazując łącznie ponad 67 000 ton żywności na cele społeczne.

- Pandemia zakłóciła różne aspekty naszego życia, a miliony ludzi, z których wielu nie potrzebowało dotychczas naszej pomocy, są obecnie zdane na banki żywności - powiedziała Lisa Moon, prezes i dyrektor generalny Global FoodBanking Network.

Oprócz darowizn na wsparcie banków żywności LyondellBasell przekazał Huntsmanowi alkohol izopropylowy na produkcję 5 ton środków dezynfekujących do rąk, aby pomóc chronić pracowników służby zdrowia leczących pacjentów z COVID-19.

JL

Reportaże

Forum