Maszyny pakujące na Taropaku

Maszyny pakujące na Taropaku…
W tym roku na targach Taropak 2012, jak zawsze, prezentowane były rozmaite maszyny pakujące. Zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się choćby urządzenia przeznaczone do pakowania produktów w opakowania kartonowe.

Maszyny tego rodzaju przedstawiła czeska firma Appec Group. Firma nie jest może zbyt dobrze kojarzona w naszym kraju, ale warto wiedzieć, że w ostatnich latach stała się znaczącym dostawcą technologii pakowania w krajach Europy. Blisko trzy czwarte jej produkcji trafia na eksport. Odbiorcami maszyn pakujących Appec Group są m.in. takie koncerny jak Danone, Nestlé, Unilever, American Snacks.

Urządzenia do pakowania produkowane są w dwóch wariantach napędu. Wariancie krokowym oraz wariancie kontynualnym. Maszyny umożliwiają pracę z szerokim zakresem rozmiarów opakowań kartonowych, a dzięki zastosowaniu odpowiednich popychaczy gwarantują także optymalne ułożenie produktu w kartonie. Kartoniarki zapewniają optymalną prędkość i dokładność działania przy zmniejszonych nakładach energii. Wyposażone są w zestaw do szybkiej wymiany części formatowych. Najważniejsze zalety maszyn to podwójny łańcuch napędowy, serwonapęd głównego napędu oraz zunifikowane części formatowe. Wszystko to wzbogacone zostało o szeroką gamę transporterów zasilających, co umożliwia płynną i wydajną pracę z wszelkiego rodzaju produktami i wydajnościami. Gwarantuje to także skrócony czas przejścia pomiędzy poszczególnymi rodzajami pakowanych produktów.

W wariancie krokowym kartoniarka z bocznym wkładaniem produktu jest w pełni automatyczną i wysoce funkcjonalną maszyną poziomą. Automatycznie pobiera i otwiera opakowania kartonowe. Służy też do ich napełniania oraz zamykania i znakowania. Napęd umożliwia prędkość pracy do 60 cykli na minutę. Szacowany czas przezbrojenia maszyny wynosi 5-10 minut. Sterowanie zapewnia komputer przemysłowy z dotykowym panelem graficznym.