Mitsubishi współpracuje z firmą ENGEL

Mitsubishi współpracuje z…
ENGEL i Mitsubishi Heavy Industries Plastic Technology Co., Ldt (MHI-PT) zawarły umowę kooperacyjną dotyczącą dystrybucji dużych wtryskarek wielokomponentowych ENGEL na rynku japońskim. Celem umowy jest wspólne wprowadzenie na rynek japoński wtryskarek ENGEL duo combi o sile zwarcia do 1.000 ton, pod nazwą Mitsubishi-ENGEL.

W czasie realizacji umowy kooperacyjnej wykorzystana zostanie sieć handlowo-serwisowa firmy Mitsubishi – jednego z wiodących japońskich producentów wtryskarek. MHI-PT przejmie dodatkowo projektowanie i dystrybucję części zamiennych dla tych maszyn. Zgodnie z porozumieniem, szczególnym adresatem oferty ma być japoński przemysł samochodowy - na przykład technologia typu glazing.

" Wtryskarkami Mitsubishi –ENGEL duo combi zapewnimy dostawy potrzebnych maszyn dla bardzo interesującego segmentu japońskiego rynku” – stwierdził pan Toshiya Sato, prezydent MHI-PT. " Jako wiodący na rynku producent wtryskarek wielokomponentowych będziemy dostarczać klientom Mitsubishi zaawansowane i nowoczesne rozwiązania w produkcji wtryskarek.” – stwierdził dr Peter Neumann CEO Grupy ENGEL.

ENGEL jako jedna marka jest największym na świecie producentem wtryskarek i jednocześnie, jednym z wiodących przedsiębiorstw w produkcji maszyn do przetwórstwa tworzyw. ENGEL produkuje swoje wielkogabarytowe wtryskarki w zakładach w St. Valentin w Austrii, w Szanghaju w Chinach oraz w miejscowości York w Pensylwanii, USA. Dotychczas firma ENGEL wyprodukowała i sprzedała 4000 wtryskarek duo.

Czytaj więcej: Ze świata 387