Modern Dispersions Inc. ogłasza nową ekspansję masterbatchy w Georgii

Modern Dispersions Inc. ogłasza…

Modern Dispersions, Inc., wiodący globalny dostawca mieszanek termoplastycznych i koncentratów, zakończył i uruchomił pierwszą fazę wieloaspektowej rozbudowy produkcyjnej w nowym zakładzie o powierzchni 168 akrów w Fitzgerald w Georgii. Nowy zakład, położony naprzeciwko istniejącej fabryki firmy o wydajności 400 mln lb rocznie, zwiększy wydajność produkcji koncentratów o dodatkowe 100 mln lb rocznie. Firma omówi nowe możliwości produkcyjne na nadchodzącej wystawie NPE 2024 (stoisko S33027), która odbędzie się w dniach 6-10 maja w Orlando na Florydzie.

Pierwszy etap czterofazowej rozbudowy został uruchomiony w czerwcu 2023 roku. Według Martona Kozmy, prezesa Modern Dispersions, realizacja drugiej fazy, która obejmuje kolejne 100 mln lb rocznie wydajności, jest już w toku i ma zostać uruchomiona w 2026 roku.

- Pierwsza część nowych mocy produkcyjnych daje nam większą elastyczność, skraca czas realizacji zamówień i pozwala nam zachować konkurencyjność kosztową, ponieważ staramy się zaspokajać potrzeby naszych klientów w zakresie dostaw - powiedział Kozma. - Nieustannie inwestujemy w nasze zasoby, w tym obiekty i personel, aby skuteczniej obsługiwać naszych klientów.

modern-dispersions-company-photo

Nowa zdolność produkcyjna - skierowana na rynek północnoamerykański - jest odpowiedzią na silny wzrost zastosowań formowania wtryskowego i wytłaczania na wielu rynkach, w tym motoryzacyjnym, opakowań elektronicznych i budowlanym. Kluczowe zastosowania końcowe obejmują rury oraz przewody i kable.

Wielomilionowa inwestycja Modern Dispersions obejmuje najnowocześniejszy sprzęt do mieszania, sprzęt pomocniczy i powiązane wsparcie infrastrukturalne. Oprócz zakładu produkcyjnego, projekt obejmuje usprawnienia transportowe, w tym instalację nowego magazynu kolejowego i placu rozdzielczego, który pomieści 200 wagonów kolejowych. Nowy zakład zatrudni około 15-20 pracowników na stanowiskach produkcyjnych i pomocniczych.

Firma ogłosiła, że druga faza będzie podobna pod względem projektu i wydajności do pierwszej . Harmonogram pozostałych dwóch faz rozbudowy nie został jeszcze ustalony.