Na 3. edycję Forum Druku 3D zaprasza Piotr Gurga

Na 3. edycję Forum Druku 3D… Konferencja Forum Druku 3D odbędzie się już po raz trzeci. W tym roku 25 października przedsiębiorcy i specjaliści zainteresowani technologiami drukowania 3D i skanowania 3D spotkają się w TAURON Arenie Kraków. Dlaczego warto wziąć udział w tegorocznej edycji Forum Druku 3D? Co czeka uczestników konferencji? Zapytaliśmy o to Piotra Gurgę, dyrektora ds. technicznych w CadXpert.

Czym tegoroczna edycja Forum Druku 3D różni się od poprzednich? Na co tym razem mogą liczyć uczestnicy?
Piotr Gurga, dyrektor ds. technicznych w CadXpert: - Na pewno na sporą dawkę merytorycznej wiedzy popartej autentycznymi przykładami. Od początku staraliśmy się, by wystąpienia obfitowały w realne przykłady wdrożeń i zastosowań technologii drukowania 3D lub skanowania 3D. W tym roku przygotowaliśmy ponad 10 prelekcji, które poprowadzą specjaliści reprezentujący firmy korzystające z druku 3D. Są to nasi klienci lub instytucje współpracujące z CadXpert, jak np. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Nowością jest również wystąpienie dotyczące medycznych zastosowań druku 3D, które poprowadzi Nicolay Goltsberg Stratasys Senior Technical Consultant EMEA – Healthcare. Druk 3D w medycynie rozwija się bardzo intensywnie, więc postanowiliśmy dodać ten temat do naszego programu.

Jakie jeszcze tematy zostaną poruszone podczas wystąpień?
- Tegoroczny program obfituje w wiele praktycznych tematów. Osobiście jestem bardzo ciekaw wystąpienia Jamesa Shorta ze Stratasysa, który opowie o wykorzystaniu zaawansowanych systemów w branży produkcyjnej i logistycznej. Myślę, że uczestników Forum zainteresuje też prezentacja dotycząca druku 3D w lotnictwie. Swoimi doświadczeniami podzielą się Jakub Skrzypek oraz Aleksander Banaś z Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. Dużo uwagi poświęciliśmy technologii drukowania 3D z metalu. Opowie o tym m.in. Krzysztof Kaczmarczyk, który posłuży się przykładami z branży automotive. Nie zapomnieliśmy również o skanerach 3D. Dr inż. Szymon Sikorski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach omówi proces skanowania 3D elementów turbiny wiatrowej, natomiast Mateusz Gacek przedstawi możliwości skanerów 3D w przemysłowych i medycznych aplikacjach. Adam Przepolski, specjalista ds. usług druku 3D przedstawi najciekawsze realizacje druku 3D, a Dariusz Hankus przybliży kwestie techniczne druku transparentnych obiektów. Naukowe podejście do naszej branży zaprezentuje prof. dr hab. inż. Stefan Szczepanik, który wykorzystuje technologie skanowania i drukowania 3D w swoich pracach badawczych na AGH w Krakowie.

Czy konferencja to tylko wykłady i prezentacje?
- Oczywiście, że nie. Tradycyjnie w czasie przerw uczestnicy będą mogli zapoznać się z maszynami i technologiami w strefie wystawienniczej. To najlepsza okazja do skonsultowania swoich potrzeb z ekspertami lub zadania dodatkowych pytań prelegentom. Po oficjalnym zakończeniu części konferencyjnej wyznaczyliśmy czas na luźne rozmowy i networking. Wspólnie z naszym gospodarzem przygotowaliśmy także niespodziankę, czyli zwiedzanie TAURON Areny Kraków. Osoby zainteresowane oprowadzeniem będą mogły poznać „od kuchni” największą w Polsce halę widowiskowo-sportową.

Jak w ciągu minionego roku zmieniła się sama branża druku 3D?
- Od czasu poprzedniej edycji Forum Druku 3D zaobserwowałem trend, który pokazuje, że coraz większa grupa klientów dostrzega znaczące różnice pomiędzy przemysłowymi drukarkami 3D, a wieloma innymi urządzeniami obecnymi na rynku. Podobnie sytuacja wygląda wśród osób zainteresowanych usługami druku 3D. Cieszy mnie fakt, że klienci są coraz bardziej świadomi technologii, otwarcie rozmawiają o swoich potrzebach i wymaganiach, a niska cena nie jest jedynym koniecznym warunkiem. Jako dostawca profesjonalnych systemów druku 3D zawsze staramy się wysłuchać tych potrzeb i dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Przez ostatni rok wykonaliśmy wspólnie wiele zaawansowanych testów, które też pozwoliły odpowiedzieć na pytanie: co można, a czego nie można osiągnąć przy wykorzystaniu druku 3D. Zbliżająca się edycja Konferencji Forum Druku 3D będzie okazją do podzielenia się z Państwem solidną dawką przykładów wykorzystania technologii drukowania 3D i skanowania 3D na wielu płaszczyznach przemysłu.

Konferencja odbędzie się już za nieco ponad tydzień, czyli 25 października. Jak wyglądają przygotowania do tego wydarzenia?
- W kwestii organizacji najważniejsze jest przygotowanie dobrego programu konferencji. W tym roku udało się zebrać ekspertów z tych branż, które są liderami w zaawansowanym wykorzystaniu druku 3D. Mowa tu o lotnictwie i przemyśle motoryzacyjnym. Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym odbywa się konferencja. Budynek TAURON Areny Kraków to charakterystyczny punkt na mapie Krakowa, w związku z czym sama lokalizacja powinna być atrakcją dla odwiedzających, szczególnie z innych miast. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać takiego Gospodarza. Praktycznie wszystko jest już gotowe i czekamy na ostatnich uczestników. Wolne miejsca szybką są zajmowane, więc to naprawdę ostatni moment, by jeszcze zgłosić swój udział.

Dziękujemy za rozmowę.

forum druku 3d zaproszenie


Rejestracja i bilety

Strona wydarzenia

Wydarzenie na Facebooku

Czytaj więcej:
Druk 3D 213

CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot
 

CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot oraz Formlabs. Oferujemy drukarki 3D, skanery 3D i usługi drukowania 3D w 5 technologiach.

Polska

Reportaże

Forum