Nie czekaj na pieniądze za faktury

Materiał Partnera
Nie czekaj na pieniądze za…

Przedsiębiorcy w Polsce przyznają, że problemy z płatnościami to istotna przeszkoda w prowadzeniu biznesu. Wielu twierdzi, że współpraca z nowym kontrahentem warunkowana jest wydłużeniem terminu płatności. A to z kolei wiąże się z zakłóceniem płynności finansowej firmy i problemami z terminowym regulowaniem własnych zobowiązań. Jak zatem poradzić sobie z takimi wyzwaniami?

Ze względu na bardzo konkurencyjny rynek tworzyw sztucznych i opakowań przedsiębiorcy z tego sektora często szukają sposobów na wyróżnienie się na tle biznesowych rywali. Najbardziej skutecznym i przykuwającym uwagę wyróżnikiem jest sprzedaż z odroczonym terminem płatności. Im dłuższy termin płatności zaoferujemy kontrahentowi, tym nasza oferta będzie bardziej konkurencyjna. Dlatego też przedsiębiorcy często decydują się na udzielenie kredytu kupieckiego w celu wzrostu sprzedaży. Może to skutkować utratą płynności finansowanej, czyli brakiem zdolności do zapłaty bieżących zobowiązań.

Aby temu zapobiec, właściciele firm (szczególnie tych najmniejszych) decydują się na faktoring, który w szybki sposób umożliwia zamianę faktur sprzedażowych na gotówkę. W teorii usługa polega na wykupie przez bank niewymagalnych faktur klienta. W praktyce przedsiębiorca może w ciągu jednego dnia  otrzymać zapłatę za swoją fakturę wystawioną z odroczonym terminem płatności (nawet do 90 dni). Dzięki natychmiastowej zapłacie właściciel firmy zyskuje środki na wynagrodzenia dla pracowników, zobowiązania podatkowe czy choćby zakup towarów.

Z myślą o mikroprzedsiębiorcach, którzy borykają się z długimi terminami płatności oraz szukają łatwego i szybkiego finansowania swojego biznesu ING Bank Śląski S.A. wprowadził do swojej oferty usługę ING Finansowanie Faktur. Po krótkiej rejestracji na stronie www.finansowaniefaktur.pl, klienci otrzymują możliwość finansowania swoich faktur sprzedażowych w limicie nawet do 100 000 zł. Cały proces jest przeprowadzany online, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą oszczędzić czas i otrzymać środki szybko, bez opuszczania firmy.

Wystarczy, że klient załączy do serwisu skan faktury, a Bank po potwierdzeniu transakcji z kontrahentem wypłaci środki na rachunek firmowy wystawcy faktury. 

proces

Oprócz samego finansowania ING prowadzi na rzecz klienta monitoring płatności, mobilizując kontrahentów do terminowego opłacania faktur. Taka konstrukcja transakcji sprawia, że usługa jest wygodna dla Klienta, który może zająć się rozwojem swojego przedsiębiorstwa bez zmartwień o bieżącą płynność.

cechy


Jeśli jesteś zainteresowany usługą ING Finansowanie Faktur, zapraszamy na www.finansowaniefaktur.pl Chętnie odpowiemy na Twoje pytania również pod numerem telefonu 32 357-47-25 i adresem e-mail: finansowaniefaktur@ingcomfin.pl

Marcin Stachurski

Zespół ING Finansowanie Faktur Czytaj więcej: Faktoring 31 Finanse 74


Bet Bet

Wysłany: 2019-12-05 11:23:42

Marcin, pięknie to napisałeś