Nieudane zakupy Ciechu w Portugalii

Nieudane zakupy Ciechu w Portugalii Portugalska firma SAPEC podpisała umowę sprzedaży dwóch spółek z segmentu Agro funduszowi Bridgepoint - wynika z informacji opublikowanej na stronie SAPEC. Oznacza to zakończenie udziału spółki Ciech w procesie nabycia 100 proc. akcji spółek SAPEC - Agro SA oraz Trade Corporation International. Mimo to zarząd Ciechu zapowiedział dalsze wzmacnianie segmentu organicznego, w szczególności biznesu Agro, i nie wyklucza udziału w kolejnych akwizycjach.

W ocenie zarządu polskiej spółki złożona oferta była atrakcyjna i optymalna z punktu widzenia potencjalnych korzyści oraz efektów synergii.

- Nasza oferta została poprzedzona szeregiem analiz zarówno pod kątem biznesowym, operacyjnym, jak i finansowym - powiedział Maciej Tybura, prezes zarządu Ciechu. - Z naszej perspektywy zaoferowana cena była optymalna - ewentualne przejęcie pozwoliłoby na efektywne wykorzystanie nowych aktywów z korzyścią dla dalszego rozwoju Grupy i akcjonariuszy. Nie wykluczamy udziału w innych akwizycjach, zależy nam bowiem na wzmocnieniu segmentu organicznego. Naszym celem jest również umacnianie pozycji Ciechu na rynkach międzynarodowych.

Jednocześnie spółka podejmuje wiele inicjatyw w ramach rozwoju organicznego. Ciech pracuje nad ekspozycją zagraniczną oraz nad kolejnymi rejestracjami produktów i substancji aktywnych.

- Do 2021 r. chcemy wprowadzić na rynek europejski 18 nowych produktów, intensywnie pracujemy także nad wzmocnieniem sieci dystrybucji zarówno w Polsce, jak i za granicą - powiedział Maciej Tybura.

W obszarze AGRO Grupa Ciech, poprzez spółkę zależną Ciech Sarzyna, jest największym polskim producentem środków ochrony roślin. Grupa Ciech rozbudowuje portfolio produktowe i wzmacnia siły sprzedażowe w tym segmencie, dywersyfikując w ten sposób działalność biznesową.

Czytaj więcej:
brak
 

Soda kalcynowana, sól warzona, środki ochrony roślin, pianki poliuretanowe, krzemiany sodu i potasu, opakowania szklane

Polska

Reportaże

Forum