Nowa fabryka S-SBR Grupy MOL

Nowa fabryka S-SBR Grupy MOL
19 marca br. Grupa MOL i JSR Corporation dokonały inauguracji fabryki kauczuku S-SBR. Nowy zakład dostarczy rocznie 60 tys. ton kauczuku i stworzy ponad 100 nowych miejsc pracy.

Na uroczystość inauguracji nowego zakładu produkcyjnego w Tiszaújváros na Węgrzech przybyli: premier Węgier Viktor Orbán, prezes Grupy MOL Zsolt Hernádi oraz dyrektor zarządzający JSR Corporation - Koichi Kawasaki

Nowy zakład produkcyjny będzie dostarczać 60 tys. ton kauczuku styrenowo-butadienowego (S-SBR) rocznie. Jego głównym składnikiem jest butadien, produkowany w sąsiednim zakładzie MOL, oddanym do użytku w 2015 roku.

Dzięki swojej budowie kauczuk S-SBR używany jest produkcji „przyjaznych dla środowiska” opon, które dzięki niskim oporom toczenia zapewniają niższe zużycie paliwa, ale też lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Budowę zakładu rozpoczęto w 2015 r. w wyniku powołania spółki joint venture pomiędzy MOL i JSR Corporation.

- MOL rozszerza swoją ofertę o jeden z najbardziej innowacyjnych produktów na rynku. Jesteśmy dumni z faktu, że MOL co roku może wzbogacać swoją ofertę o następne wyspecjalizowane i zyskowne produkty. Czeka nas jeszcze wiele pracy, jednak jesteśmy na najlepszej drodze do osiągnięcia strategicznego celu - stania się wiodącą firmą chemiczną w Europie Środkowej do roku 2030 – powiedział Zsolt Hernádi, prezes Grupy MOL.

Do roku 2030 w projekty petrochemiczne i chemiczne, firma planuje zainwestować 4,5 mld dolarów.

Źródło: Grupa MOL