Nowa fabryka opakowań firmy HSV

Nowa fabryka opakowań firmy HSV
Firma HSV otworzyła wczoraj trzeci zakład produkcyjny w Polsce. W fabryce, która powstała we Wrocławiu, produkowane będą opakowania dla branży RTV i AGD oraz techniczne izolacje styropianowe.

Wrocław jest trzecim miastem, po Łodzi i Pruszkowie, gdzie HSV zdecydowało się zainwestować. Wybór miejsca podyktowany był bezpośrednim sąsiedztwem głównych klientów firmy oraz nowymi inwestycjami w regionie. Docelowo firma zatrudni we Wrocławiu około 70 pracowników, wśród których będą osoby bezpośrednio związane z produkcją oraz logistyką, planowaniem i jakością.

Dolnośląska fabryka jest przykładem zaawansowanych rozwiązań w technologii przetwarzania spienionego polistyrenu. Na system produkcyjny składają się najnowsze zautomatyzowane maszyny wiodących producentów europejskich.

Budowa zakładu trwała 18 miesięcy i pochłonęła ponad 20 mln zł. Produkcja na szeroką skalę ruszy z końcem września tego roku. Według założeń dziennie fabrykę ma opuszczać około 40 tirów z opakowaniami. Następnie trafią one zarówno do potentatów rynku elektronicznego jak i do producentów sprzętu gospodarstwa domowego.

Nowa fabryka HSV Polska we Wrocławiu

- Fabryka zgodnie z obowiązującymi standardami pracuje w systemie "zero odpadów" - mówi Jarosław Zieliński, dyrektor handlowy HSV - Oznacza to, że odpady produkcyjne oraz zużyte i uszkodzone detale dostarczone przez klientów podlegają ponownemu przetworzeniu. Dodatkowo wszystkie produkty spełniają dyrektywy Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska i stosowania substancji niebezpiecznych.

HSV Polska powstała w 1999 r. w oparciu o doświadczenia i kapitał holenderskiej firmy HSV-Ede. Grupa HSV posiada fabryki w Holandii, Polsce oraz biuro sprzedaży w Czechach.

Firma jest liderem w projektowaniu i produkcji opakowań oraz izolacji ze spienionego polistyrenu - EPS, a także z EPP, EPE, Arcelu, Neoporu. Jej produkty - materiały izolacyjne, pojemniki izotermiczne oraz opakowania styropianowe - wytwarzane są metodą wtrysku w formach, znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Głównie jednak trafiają na potrzeby branży RTV i AGD - Jest to spowodowane coraz większym zapotrzebowaniem ze strony klientów. Chcemy dostosować nasz potencjał do obecnej sytuacji na rynku - dodaje Jarosław Zieliński.

Branża artykułów gospodarstwa domowego rozwija się w naszym kraju niezwykle dynamicznie. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na ogromny rynek zbytu. Większość wyrobów jest co prawda eksportowanych, ale szacuje się, że w Polsce jest około 12 mln gospodarstw, które potrzebują pralek, lodówek i sprzętu AGD. O tym, że rynek AGD przeżywa boom świadczy fakt, że w 2007 r. sprzedano w Polsce aż o 25 proc. więcej produktów AGD niż w roku poprzednim.

Inwestycje dużych koncernów zaowocowały owocują więc przyciągnięciem do Polski poddostawców firm takich jak choćby HSV.

Więcej o nowej fabryce HSV napiszemy w poniedziałek