Nowa inicjatywa w polskiej branży opakowań – Klaster Creative Packaging Group

Nowa inicjatywa w polskiej…

Polpak Sp. z o.o. wspólnie z producentem maszyn firmą Pablo oraz z Mitsubishi Electric powołał do życia Klaster Creative Packaging Group. Klaster CPG to ponadkonkurencyjna instytucja zrzeszająca firmy z branży opakowaniowej i poddostawców dla tej branży.

Opakowania to wyzwanie oraz odpowiedzialność. Muszą być bezpieczne i zabezpieczać! Ich produkcja wymaga znajomości technologicznych niuansów oraz stosowania najwyższej jakości komponentów. Rolą producentów maszyn i dostawców opakowań, ale też wszystkich poddostawców dla tej branży, jest znalezienie złotego środka między ekologią, a bezpieczeństwem użytkowania. Żeby to osiągnąć musimy znać siebie nawzajem, tych, którzy dostarczają granulat, ale też tych, którzy wyposażają nasze zakłady w automatykę, tych, którzy idealnie znają przepisy dotyczące pakowania produktów spożywczych oraz tych, którzy są w stanie bezpiecznie spakować i przetransportować całą linię produkcyjną.

Klaster staje się miejscem, w którym poznać można wszystkie składowe branży, której w wąskiej części każdy z Członków się porusza. Klaster to także miejsce, w którym dowiedzieć się można o nowościach technologicznych, wspólnie dyskutować nad zmianami w prawie, a z czasem na tworzone prawo wpływać. Klaster to również nowe możliwości dla promocji firmy, jako jednostki i jako członka silnej grupy.

Na przestrzeni sześciu miesięcy udało się zjednać różnorodną grupę przedstawicieli branży opakowaniowej i wciąż jesteśmy otwarci na nowe firmy członkowskie, którym bliska jest nasza idea. Sukcesem Klastra CPG jest przekonanie do nas przedstawicieli Targów Kielce, Ptak Warsaw Expo oraz Politechniki Koszalińskiej. Takie wsparcie i zaplecze w postaci ekspertów jest niezwykle cenne dla młodej organizacji, zrzeszającej doświadczone firmy.

W ofercie Polpak Packaging znajdą Państwo zamknięcia do opakowań: spryskiwacze, atomizery, dozowniki, kroplomierze i nakrętki. Dostarczamy również opakowania kosmetyczne takie jak: opakowania airless, słoje. Jesteśmy dostawcą poliolefinowej folii termokurczliwej

Polska