Nowe opakowania Plast -Box z tworzyw sztucznych

Nowe opakowania Plast -Box…
Spółka Plast-Box wprowadziła na rynek nowe, okrągłe, ultralekkie opakowania z tworzyw sztucznych.

Nowe opakowania to polipropylenowe wiadra. Dobór wysokiej jakości surowców w połączeniu z technologią produkcji, niższą wagą i uniwersalnym kształtem wychodzi naprzeciw potrzebom producentów i dystrybutorów z wielu branż. Dopasowując się do oczekiwań producentów z kraju i zagranicy, spółka już wcześniej wprowadziła na rynek lekkie i poręczne modele opakowań o pojemności 10 litrów, 5 litrów i 3 litrów. Nowe wiadro o pojemności 5 l jest przedłużeniem tej serii.

Okrągłe wiadra UL dzięki mniejszej wadze przeznaczone są przede wszystkim dla branż, w których producenci stosują lekkie wsady. Chodzi tu m.in. o producentów takich wyrobów jak popcorn, karmy sypkie, czy słodycze.

Opakowania Plast – Boxu pozwalają im zatem zredukować koszty związane z zakupem i recyklingiem. Liczba producentów zainteresowanych taką możliwością jest długa. Pierwsza partie wiader z serii UL trafiła już m.in. do takich firm jak Kapitan Navi, PCO Group Polska, Cargill, Jedność oraz producentów nawozów sztucznych z Austrii i artykułów spożywczych z Wielkiej Brytanii.

Produkcja ultralekkich wiader UL to pierwsze z tegorocznych nowych rozwiązań. W najbliższym czasie Plast- Box planuje wprowadzenie na rynek kolejnych nowości produktowych.

- Tworzeniu wszystkich produktów Plast- Box towarzyszy troska o środowisko. Nowa linia wiader UL kontynuuje tę tradycję. Do wytwarzania lżejszych opakowań zużywa się bowiem mniej materiału. Po raz kolejny spółka propaguję więc politykę firmy odpowiedzialnej społecznie, która wysoką jakość wyrobów umiejętnie łączy z troską o ekologię – przyznają przedstawiciele notowanej na giełdzie spółki.

Nowe opakowania Plast -Box z tworzyw sztucznych